Al Gore’i uusim “lahendus” kliimamuutustele on massiline jälgimine

Steve Watson | Infowars

Rääkides eralennukite ja luksusjahtide omanike kokkutulekust, mida teatakse ka kui COP26 tippkohtumine, tutvustas Al Gore seal oma viimast lahendust süsinikdioksiidi heitkoguste piiramiseks – massilist järelevalvet satelliitide, andurite ja tehisintellekti abil.

MSNBC-s Andrea Mitchellile antud intervjuus teatas Gore, et nn Climate TRACE koalitsiooni poolt loodud tehnoloogia jälgib kasvuhoonegaaside heitkoguseid ja juurib välja süüdlased.

„Me saame pidevalt andmeid 300 olemasolevalt satelliidilt, enam kui 11 000 maapealsest, õhu- ja mereandurilt, paljudest interneti andmevoogudest ning tehisintellekti abil,” selgitas Gore ja lisas, et: „Kogu see info on kombineeritud nähtavast valgusest, infrapunast ning muust sisse tulevast teabest ning nüüd saame me täpselt kindlaks teha, kust kasvuhoonegaaside heitkogused pärinevad.”

Gore, kes 2008. aastal ütles, et viie aasta pärast ei ole alles enam ühtegi polaarjäämütsi, jätkas sõnadega: „Järgmisel aastal on meil andmed olemas iga elektrijaama, rafineerimistehase, iga suure laeva, iga lennuki, iga prügila tasandil ning meil on nende inimeste nimed, kes vastutavad kõikide selliste kasvuhoonegaaside heitkoguste eest.”

„Kui investorid, valitsused või kodanikuühiskonna aktivistid neid vastutusele võtta soovivad, on neil olemas teave, mille põhjal tegutseda ja neid vastutama panna,” kuulutas Gore.

Mida Gore ja tema 300 satelliiti leiavad, on see, et maailma suurimaks saastajaks on ülirikaste eliidist koosnev luksusklass.

Euroopa Keskkonnapoliitika Instituudi (IEEP) ja Stockholmi Keskkonnainstituudi (SEI) värske uuring näitas, et 2030. aastaks on inimkonna 1% kõige jõukama osa süsinikujalajälg 30 korda suurem kui see, mis vastab sajandi lõpuks globaalse soojenemise piiramisega 1,5 °C-ni, nagu Pariisi kokkuleppe ambitsioonikam temperatuurieesmärk ette näeb.

Aruandes märgitakse, et kui praegused suundumused jätkuvad, tekitab 2030. aastal 1% rikkaimast elanikkonnast 16% ülemaailmsest CO2 heitest.

Töös märgitakse, et „Nad määravad üha enam globaalse ebavõrdsuse ulatust ja mõjutavad tõenäoliselt rohkem riiklike heitkoguste vähendamise jõupingutuste poliitilist ja sotsiaalset vastuvõetavust,” ning lisatakse, et: „Seetõttu on tähelepanuväärne, et kõigis peamistes heitkoguseid tekitavates riikides on 10% ja 1% kõige rikkamate riikide tarbimise jalajälg inimese kohta oluliselt suurem kui 1,5⁰C globaalne tase inimese kohta.”

„Ühe miljardäri kosmoselennu heitkogused ületaksid maailma vaeseima miljardi inimese eluaegsed heitkogused,” sõnas täiendavas avalduses Oxfam’i kliimapoliitika eestvedaja Nafkote Dabi.

Dabi lisas, et „Väikesel eliidil näib olevat luba saastada. Nende liiga suured heitkogused põhjustavad äärmuslikke ilmastikunähtusi kogu maailmas ja seavad ohtu rahvusvahelise eesmärgi, milleks on globaalse soojenemise piiramine.”

Dabi jätkas sõnadega: „Ainuüksi kõige jõukama 10 protsendi heitkogused võivad viia meid järgmise üheksa aasta jooksul üle kokkulepitud piirmäära,” rõhutades, et: „Sellel oleks katastroofilised tagajärjed mõnedele kõige haavatavamatele inimestele Maal, kes juba praegu surmavate tormide, nälja ja viletsusega silmitsi seisavad.”

COPi kliimakohtumine meelitas kohale eliidi esindajaid enam kui 400 eralennukil, mis konservatiivsete hinnangute kohaselt võrdub 13 000 tonni süsinikdioksiidiga.

Jeff Bezos, Bill Gates ja prints Charles, kes elavad oma elu eralennukitel ja superjahtidel ning võtavad ette kosmoselende, hakkasid kohe ülejäänud maailmale oma süsinikujalajälje kohta loenguid pidama.

Järjekordne ilmekas näide sellest, et tegemist pole üldse mitte planeedi päästmise projektiga vaid tegeliku mängu nimi on KONTROLL.

guest
1 Comment
vanemad
uuemad Enim hinnatud
Inline Feedbacks
View all comments
Canada
Canada
11. nov. 2021 06:13

Mul on oma ettepanek kliimareostuse peatamiseks – Monsanto deemonid tuleriidal põlema, ja glüfosaat igaveseks keelustada.