Valitsus lükkas meditsiinilise türannia kehtestamise osavalt ettevõtjate õlule

Peeter Proos | Vanglaplaneet

Nii nagu arvata oligi, kohe kui ilmad jahedamad ja valimised on läbi saanud, lükatakse Covidi masinavärk jälle käima ning seekord juba hoopis uue hooga. Kui varasemalt vaatas valitsus kehtestatud piiranguid üle iga kahe nädala tagant, siis seekord juhtub see alles kahe ja poole kuu pärast.

Teine taktikaline muudatus on see, et reeglitest kinnipidamise järelevalve on osavalt pandud ettevõtjate õlule ning nende eiramine võib tuua kaasa 9600 eurose trahvi või lausa asutuse sulgemise. Seda kõike võimaldab terviseametil teha 1. juunil 2021 jõustunud nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse muudatus, mille vastu inimesed Toompea lossi ees pikalt meelt avaldasid.

Tallinna spordiklubile Sparta, mis võitleb vapralt riigis kehtiva terviseameti türannia vastu, määrati juba 2000 eurone sunniraha, kuna nad ei täitnud terviseameti ettekirjutust ja ei kontrolli külastajate koroonatõendi olemasolu.

Terviseameti kommunikatsioonijuht Imre Kaasi sõnul võib sunniraha määrata korduvalt. „Kui korduvad sunniraha määramised tulemust ei too, siis sulgemine on viimane meede. Meie eesmärgiks on seaduserikkumise lõpetamine ja reeglite täitmine,” sõnas Kaas.

Terviseameti kriisistaabi juhi asetäitja Kalle Kitsing ütles ERR-i uudistele, et: „Kui me näeme, et tegelikkuses ettevõte, isegi kui näiteks sunniraha ära maksab, ei ole ettekirjutist täitnud ja me näeme selgelt, et ettevõte on väljendanud seda, et ta ei kavatsegi seda täitma hakata, siis me vaatame, et kas sulgeda ettevõte või mitte.“

“Kui tavaline riiklik järelevalvemenetlus võtaks aega päevi, kui mitte kuid, siis kui me saame kohe selge sõnumi, et ettevõte ei tee meiega koostööd, siis see ajaline piir, me hakkame lühendama seda,” ütles Kitsing.

Sellest aga milline hakkab välja nägema tulevik, kui inimesed oma põhiseaduslike õiguste ja vabaduste kaitseks välja ei astu, annab aimu MyFitnessile kuuluva ööpäev läbi lahti olevate GYM! spordiklubide kasutusele võetud süsteem, millega vaktsineerimata inimesed oma ruumidest eemale hoitakse.

GYM! spordiklubidesse pääseb vaid QR koodi alusel, mida kontrollib inimese asemel masin. Süsteem kontrollib enne värava avamist kliendi andmeid ning koroonatõendi olemasolu. Vaata täpsemalt all olevast videost.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments