Saksamaal võivad toidupoed vaktsineerimata inimesed ukse taha jätta

Steve Watson | Summit News

Vaktsineerimata inimeste survestamine aina suureneb! Saksa ajaleht BILD teatab, et Hesseni liidumaa lubab toidupoodidel otsustada, kas nad soovivad vaktsineerimata inimeste sisenemise keelata.

Hessenis võivad nüüd kõik jaemüüjad, sealhulgas supermarketid, ise otsustada, kas nad soovivad rakendada 3G reeglit (sisse pääsevad vaktsineeritud, testitud, tervenenud inimesed) või 2G reeglit (sisse pääsevad vaid vaktsineeritud inimesed). Seni ei ole supermarketites juurdepääsupiiranguid olnud, et anda kõigile võimalus hädavajalike teenuste saamiseks.

Niinimetatud 3G eeskirjad nõuavad endiselt, et igaüks, kes soovib hoonetesse siseneda, peab tõendama, et tema test on negatiivne, kuid 2G eeskirjad kaotavad selle võimaluse täielikult.

Hesseni riigikantselei kinnitas BILDile, et nüüd kehtib 2G valiku mudel ka toiduainete jaemüügisektoris.

Teate kohaselt “viitavad 2G määrused avalikele kohtadele, kuhu on võimalik siseneda ainult vaktsineeritud isikutel“.

Saksamaa valitsus on varasemalt supermarketid ja esmatarbekaupu müüvad kauplused enamikest piirangutest välja jätnud, kuid nüüd on Hesseni valitsus andnud selle otsuse kaupluste teha.

Hesseni liidumaal elab üle kuue miljoni inimese ja sinna kuulub ka suurlinn Frankfurt.

See tähendab, et kokku kaheksa Saksamaa liidumaad lubavad nüüd ettevõtetel ja ürituste korraldajatel kasutada nn 2G-võimalust.

Mis on selle tegevuse eesmärk? Et inimesed, kes keelduvad end vaktsineerimast, sõna otseses mõttes surnuks näljutada?

Varasemalt on Prantsusmaalt pärit salvestistelt näha, kuidas mõned kauplused püüavad takistada vaktsiinipassita inimeste sisenemist, hoolimata sellest, et riigi COVID-passi seaduses on sätestatud, et jaemüügiettevõtteid, mille pindala on alla 20 000 ruutmeetri, on sellisest kohustusest vabastatud.

Selle aasta alguses ilmus video eakast Tšiilis naisest, kellel keelati supermarketisse siseneda, sest tal ei olnud vastavat valitsuse luba toidukaupade ostmiseks.

Suurbritannias ähvardas supermarketi personal kutsuda meditsiinilise maski kandmisest vabastatud mehele politsei, kuna ta keeldus kandmast kollast kleebist, mida poe töötajad üritasid talle peale kleepida.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments