Arvamus: Joe “ussirohi” Rogan

Karl Mürk | mÜRK KIRJUTAB

Kes veel ei tea siis maailma kuulsaim podcaster, vabamaadleja, komödiant ning muidu multifunktsionaalne miljonär Joe Rogan tundis ennast hiljuti sandisti ja andis maailmale teada, et testipulk näitas koroonat. Veel andis Rogan teada, et võttis vitamiine ja ivermektiini ning rebis paari päeva pärast jälle hantlit nagu midagi poleks juhtunud. Mitmed suurmeedia kanalid olid sellisest infost ülimalt frustreeritud ning süüdistasid Roganit liiga kiires paranemises ja valeinfo levitamises.

Peamine probleem tõusiski sellest, et mees mainis ivermektiini. Internet kirjutab, et tegu on Nobeli auhinna pälvinud ravimiga, mis on ohutum kui aspiriin, kiidetud heaks USA Toidu- ja Ravimiameti poolt ja tõestanud oma tõhusust viimased 40 aastat. Teadusajakiri Nature kirjutas näiteks aastal 2017 nii: tänapäeval on ivermektiin suhteliselt tundmatu ravim, kuigi vähesed ravimid, kui üldse, võivad konkureerida ivermektiiniga selle kasuliku mõju tõttu inimeste tervisele ja heaolule.

Aastal 2021 seevastu piisab seda ravimit vaid mainida, kui suurmeedia haarab vaiad, moodustab nendest risti ja hakkab pisikest ivermektiini vampiiri tagasi kirstu ajama. Mis on küll selle inimeste tervist ja heaolu parandava ravimi patt?

Mõned julgevad väita, et odav ivermektiin võib tappa lisaks viirustele ka farmaatsiakasumi. Vaatamata sellele, kas see väide on tõene või väär, on ivermektiinivastaste ringkaitse tugev ning asub rünnakule iga väiksemagi ärrituse peale. Joe Rogan sai seda tunda omal nahal. Tuleb loomulikult mainida, et Rogan ei soovitanud koroona vastu vitamiine ja ivermektiini võtta. Vaid mainis lihtsalt, kuidas TEMA nendest abi sai. Aga see ei näikse lugevat.

Vähemalt viis päeva jutti pärast Rogani postitust alustati profülaktika mõttes igat uudistesaadet ivermektiini täis tegemisega. Hobuste ussirohi – täpselt sellise tiitliga ehiti see Nobeli auhinna võitnud ravim. Mis on mingis mõttes tõsi. Seda kasutatakse parasiitide vastu võitlemiseks nii loomade kui inimeste juures. Võtad ise, annad peo pealt hobusele ja ratsutate päikesetõusu. Ilmselgelt on asi doosides. Ilmselgelt on iga ravimi jaoks olemas protokoll, kuidas ja kui palju. Suurmeedia patrab kuidas parasiitide vastu loodud ravimil ei saa olla mõju koroona vastu, samas kui paljud uuringud väidavad, et ivermektiini võimekus ulatub parasiitide tõrjumisest palju kaugemale.

Seda kui palju ivermektiin Roganit tegelikult aitas on loomulikult võimatu tõestada. Kas ta üldse võttis ivermektiini? Kurat teab, mis rohud tal pilves peaga ette sattusid. Lisaks tõstab tüüp teisi mehi pea kohale ja virutab neid matile. Viiruse seljatamine sellises kehas pole võib-olla kõige suurem ime ja ei pea tingimata seotud olema ühegi ravimiga.

Sellegipoolest on huvitav jälgida viimase pooleteise aasta arenguid teadusmaailmas, kus troonib üks ainus tõde ja kõik muud variandid lämmatatakse eos. Ei loe isegi see, kui tõendipõhise infoga astuvad välja oma ala absoluutset tipud. Üks selline näide on Dr. Paul Marik, keda peetakse üheks tõsiseltvõetavamaks kopsu ja hingamisteede haiguste eksperdiks maailmas ning kes on ühtlasi ka tugev ivermektiini toetaja. Tsiteerides teda ennast: ivermketiin päästaks lugematuid elusid, purustaks variandid, välistaks vajaduse lõputute booster süstide järgi ja lõpetaks pandeemia kogu maailmas.

Aga praeguses olukorras oleks võinud seda öelda samahästi rekamees, kes on tavalisest kaks õlut rohkem võtnud. Guugeldades Dr. Paul Marik nime, leiamegi juba pealkirja nagu: totakas professor soovitab hobuste ussirohtu!

Ma ei tea hingamisteede haiguste ravist midagi. Kui lõõri kinni lööb, joon teed ja panen jalga soojad sokid. Aga kuidagi tõusev kopp on ees “hoolitsevatest” reeglitest, mis ütlevad, mida tohime ja ei tohi oma kehasse panna. Ja millegipärast kõik see kraam, mida tohime ja lausa peame, on alati mingi rets kemikaal, mille pealt teenitakse triljoneid.

KUULA KA POSITIIVNE mÜRK PODCASTI

guest
1 Comment
vanemad
uuemad Enim hinnatud
Inline Feedbacks
View all comments
Mmxxs
Mmxxs
24. sept. 2021 18:36

Ema sul on vabamaadleja

Last edited 3 kuud tagasi by Mmxxs