Iisraeli Covidi roheline pass kaotab ilma kolmanda vaktsiinidoosita kehtivuse

Tyler Durden | Zero Hedge

Pärast seda, kui Iisraeli tervishoiuasutused seisid silmitsi tõsiasjaga, et laialdane vaktsineerimine ei ole Covidi peatamiseks piisav (vaadates näiteks Iisraeli haigusjuhtude arvu), on nad otsustanud, et parim lahendus on kahekordistada vaktsineerimist ja nõuda, et kõik kodanikud peavad saama kolmanda vaktsiini.

Kuna Iisraeli valitsus laiendab Pfizeri toodetud Covidi kordussüstide kättesaadavust kõigile 12-aastastele ja vanematele elanikele, on otsustatud, et kõik need, kes ei ole nõus saama kolmandat vaktsiinidoosi, kaotavad oktoobris oma rohelise passi privileegid.

Pühapäeval suurendas Iisrael neljandat korda kordussüstide kättesaadavust, võimaldades neid kõigile üle 12-aastastele patsientidele. 1. oktoobriks peavad sajad tuhanded – kui mitte miljonid – iisraellased (9 miljoni elanikuga riigis) olema täiendavalt vaktsineeritud, muidu ei pruugi nad saada ligipääsu spordisaalidele, restoranidele, teatritele, kinodele, spordiareenidele, hotellidele ja kultuuriüritustele.

Kriitikud on riigi rohelise passi programmi hukka mõistnud, kuna see põhjustab inimese “de-personifitseerimist” (mõiste George Orwelli teosest „1984“), kui ta end iga kuue kuu tagant ei süsti. See toob paratamatult kaasa igavese vaktsineerimistsükli.

Lisaks paljudesse kohtadesse sissepääsuks vaja minevale rohelisele passile, on enamikus nendes asutustes endiselt ka näomaskid kohustuslikud.

Need, kes keelduvad kolmandast vaktsiinidoosist, peavad pärast välismaalt Iisraeli naasmist nädal aega karantiinis olema. Ja isegi need, kes saavad kolmanda vaktsiinidoosi, peavad pärast tagasipöördumist mis tahes riigist, mida ei peeta madala või mõõduka Covid-nakkuse riskiga riigiks, karantiinis olema.  Täiendava vaktsiinidoosi saajatel lubatakse 24 tunniks isolatsiooni jääda või teha test, et tõestada, et nad ei ole viirusega nakatunud.

Iisraeli peaminister Naftali Bennett on olnud kordussüstide üks peamisi pooldajaid, öeldes selle kuu alguses, et eakad inimesed, kes ei saa kolmandat annust, on lausa “surmaohus”.

Samuti on ta püüdnud täiendavaid vaktsiine positiivses valguses näidata, öeldes iisraellastele, et võimendavate vaktsiinide saamine on “privileeg, mida ühelgi teisel riigil ei ole”. Tegelikult liigutakse samas suunas juba ka Venemaal ja USA-s ning alles täna teatas Leedu peaminister, et inimeste vaktsineerimine koroonavaktsiini kolmanda süstiga peab algama lähinädalail.

Oluline on rõhutada, et eelmise nädala lõpus avaldatud uuringu kohaselt on delta-variandi puhul neil, kes on üle elanud loomuliku nakkuse, 13 korda suurem immuunsus kui patsientidel, kes on saanud kaks või isegi kolm Pfizeri või Moderna vaktsiinisüsti.

Sellele lisab kaalu asjaolu, et samal ajal kui mRNA-vaktsiinide tõhususe hinnangud jätkuvalt vähenevad, suureneb endiselt oht, saada vaktsineerimise tagajärjel surmav või tõsiselt kahjulik kõrvaltoime.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments