Apple, Google ja Samsung normaliseerivad rahakoti mobiilirakendusega vaktsiinipassi

Ken Macon | Reclaim The Net

Apple, Samsung ja Google plaanivad võimaldada kasutajatel salvestada oma vaktsineerimisstaatus telefonide digitaalsesse rahakotti, mis muudaks vaktsineerimise kontrollimise lihtsamaks. Arengud tekitavad aga muret eraelu puutumatuse ja kodanikuvabaduste kaitsjatele sest Big Tech normaliseerib sellega veelgi oma invasiivset praktikat.

Samsung teatas kolmapäeval, et teeb koostööd Commons Project’iga, mis on vaktsiinide kontrollimise rakenduse CommonHealth arendaja. Partnerlus võimaldaks kasutajatel kontrollida oma vaktsineerimise staatust Samsung Pay digitaalse rahakoti abil.

“Selle asemel, et võtta lahti CommonHealth – mis on isiklik terviseandmete rakendus ja ei ole tegelikult mõeldud toidupoes kasutamiseks ning QR-koodi näitamiseks – saate seda nüüd salvestada palju mugavamasse kohta,” ütles CommonHealthi peaarhitekt JP Pollak.

“Ilmselt on tulevikus teie vaktsineerimise ajalugu see, mida te vajate väga sageli,” lisas Pollak.

Apple teatas, et sügisel ilmuv iOS 15 saab olema varustatud sisse ehitatud vaktsiini kontrollimise funktsiooniga. Juunis teatas Google, et on sellise tehnoloogia juba välja töötanud ja ootab, et luua partnerlussuhet vaktsiini kontrollimise pakkujatega.

USA föderaalvalitsus on hoidunud universaalse vaktsiinide kontrollisüsteemi loomisest või isegi suuniste andmisest selliste süsteemide loomiseks. Seega on osariikidele ja eraettevõtetele jäetud vabadus luua oma rakendusi.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments