Itaalia parlamendis puhkes vaktsiinipasside kava tõttu totaalne kaos

Paul Joseph Watson | Summit News

Euroopas tekib vastupanu meditsiinilisele sõjaseisukorrale. Itaalia parlamendis puhkes kaos seoses siseriiklike vaktsiinipasside kasutuselevõtuga. Parlamendiliikmed hoidsid üleval plakateid kirjaga „ei rohelistele passidele”.

Twitterisse postitatud videolõigus on näha, kuidas julgeolekutöötajad jälitavad ühte parlamendiliiget, kes püüab plakatit enne saalist põgenemist üleval hoida.

Kuid talle järgnesid paljud teised sama loosungit kandvad parlamendiliikmed, kes ruumi hõivasid.

Itaalia valitsuse kavandatud vaktsiinipasside käiku võtmise plaan on üks draakonilikumaid Euroopas.

Alates 6. augustist peavad kõik, kes soovivad siseneda kinodesse, teatritesse, näitustele, muuseumidesse, spordiüritustele, erapidudele, festivalidele, messidele, spaadesse ja spordisaalidesse, tõestama vaktsineeritust või negatiivse Covidi testi olemasolu.

“Pass on kohustuslik ka kõigile neile, kes soovivad pääseda restoranidesse, baaridesse ja kondiitriäridesse,” teatab SchengenVisaInfo.

Riiki sisenevad turistid on samuti kohustatud endale rohelise passi tegema.

Itaalia peaminister Mario Draghi põhjendas reeglite kehtestamist delta tüve levikuga.

“Delta tüvi on tõsine oht. See levib palju kiiremini kui teised tüved. Kutsun üles kõiki itaallasi end vaktsineerima ning seda nüüd ja kohe. Ilma vaktsineerimiseta peame kõik uuesti sulgema,” ütles Draghi.

Itaallased on nende meetmete vastu valjuhäälselt protestinud. Torinos toimunud meeleavaldusel skandeeriti pikalt „ei diktatuurile”.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments