Alabama kuberner: “On aeg hakata vaktsineerimata inimesi COVID-is süüdistama”

Peeter Proos | Vanglaplaneet

Alabama kuberner teatas neljapäeval, et on “aeg hakata vaktsineerimata inimesi süüdistama” osariigi COVID-i juhtumite sagenemises.

Kuberner Kay Ivey ütles pressikonverentsil, et: “Olgem selles küsimuses kristallselged. Uued Covidi juhtumid on põhjustatud vaktsineerimata inimeste poolt.”

“Peaaegu 100% uued hospitaliseeritud on vaktsineerimata inimesed. Ja surevad vaid vaktsineerimata inimesed,” lisas Ivey.

Ta jätkas: “Me peame saama inimesed vaktsineerima. Vaktsiin on parim relv, mis meil Covidiga võitlemiseks on. Selles pole kahtlustki sest andmed näitavad nii. Ma ise sain detsembris mõlemad süstid. Seda tuleb lihtsalt teha. Peame keskenduma vaktsineerimata inimestele.”

“Inimestel peaks olema terve mõistus. Kuid on aeg hakata süüdistama vaktsineerimata inimesi, mitte tavalisi inimesi. Vaktsineerimata inimesed veavad meid alt,” teatas Ivey.

Ka Austraalia parlamendisaadik Frank Pangallo ütles hiljuti, et võimud peavad kontrollima ja piirama vaktsineerimata inimeste ühiskondlikke tegevusi.

Pangallo kinnitab, et “vaksport” (vaktsiinipass) on ülioluline, et päästa riiki “tervise- ja majanduskatastroofist”.

“Kuni inimestel on veel võimalus valida kas vaktsineerida või mitte, tuleb nende tegevusi avalikus ruumis kontrollida ja piirata,” ütles parlamendiliige.

Teisisõnu tuleks vaktsiinist keeldujaid kohtlema teise klassi kodanikena, neid tuleks diskrimineerida ja neile peaksid kehtima lukustuse reeglid.

Viidates uute tüvede ohule, sõnas Pangallo: “Ma saan aru, et inimesed arvavad, et see on üsna drastiline ja drakooniline samm, kuid see pandeemia areneb edasi viisil ja lainetena, mida ei oska keegi ette ennustada.”

Hoolimata sellest, et seni on vaktsineeritud ainult 13% Austraalia elanikest, ütles Pangallo, et kui tahetakse “vältida kogu riigi sulgemist”, siis on “vaksport” hädavajalik.

Austraalia ajab äärmiselt karmi, nulltolerantsi Covidi-poliitikat, mis on viinud selleni, et terved linnad on suletud pärast üheainsa nakatunu avastamist.

Paistab, et ka Eestis ei oodata sellega pikalt, et vaktsiinist keelduvaid kodanike rahvavaenlasteks või terroristideks kuulutada ning esimesi piiranguid valmistatakse juba ette.

Eelmisel kolmapäeval ütles staarperearst Karmen Joller terviseameti pressikonverentsil, et „Me võime jagada tasuta pileteid Proto Avastuskeskusesse või ükskõik kuhu, aga inimesed ei tule vaktsineerima, kui nad ei tea, et alates 1. oktoobrist nad ei saa teha seda, seda, seda ja seda. Ja see otsus tuleb vastu võtta – üleeile. Sobib ka ülehomme.“

Joller rõhutas, et kindlasti peaksid olema kohustuslikus korras vaktsineeritud haavatavate inimestega tegelevad töötajad nagu hooldajad või ka kiirabipersonal.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments