Macron teatas, et COVIDi vaktsiinipassita inimesed lülitatakse tavaelust välja

Paul Joseph Watson | Summit News

Prantsusmaa president Emmanuel Macron teatas, et inimesi, kellel pole COVID-passi, ei lubata edaspidi kaubanduskeskustesse ja restoranidesse ning neil keelatakse ühistranspordi kasutamine.

Oma avalikus pöördumises rahva poole ütles Macron, et ainult vaktsineeritud, koroonaviiruse läbi põdenud või negatiivse testi tulemuse saanud kodanikel lubatakse haiglatesse, baaridesse, kohvikutesse ja turismiatraktsioonidesse siseneda.

Selleks, et inimesi vaktsineerima meelitada tuleb nüüdsest COVID-passi saamiseks PCR-testi eest ise maksta. Varem oli see tasuta.

See muudab rahalistes raskustes olevate inimeste elu palju keerulisemaks ning selle asemel, et oma igapäeva toimingute tegemiseks pidevalt tasulist PCR-testi teha, otsustavad nad kindlasti pigem vaktsiini kasuks.

Vaktsineerimine muutub kohustuslikuks ka tervishoiutöötajatele ning kõigile, kes töötavad eakate või riskigrupis olevate inimestega. Samas märkis Macron et: “Sõltuvalt olukorra arengust peame kahtlemata kaaluma kõikide Prantsusmaa inimeste kohustuslikku vaktsineerimist.”

Kõiki neid meetmeid võetakse kasutusele hoolimata asjaolust, et praegune nakatumistase on suhteliselt madal ja suremus on aeglustunud.

On üsna tõenäoline, et Prantsusmaal kasutusele võetavaid meetmeid hakatakse järk-järgult sisse viima kogu Euroopas ning vaktsineerimata inimestest saavad alama klassi kodanikud, kellel ei ole võimalik oma igapäevatoimetusi enam läbi viia.

Ka eelmise aasta lõpus teatas Macron plaanist vaktsineerimata inimesi ühistransporti mitte lubada, kuid tänu võimsatele meeleavaldustele ei läinud see plaan siiski läbi.

guest
1 Comment
vanemad
uuemad Enim hinnatud
Inline Feedbacks
View all comments
Egon
Egon
16. juuli 2021 02:09

Siin on pisike nüanss. Nimelt ühistranspordi kasutamise kohta vaksineerimise tõendit ei küsita. Seda nõutakse ainult TGV kasutamisel. See tähendab kiirrongides. Tava rongides ja kõikides bussides jääb kõik samaks. Samuti on lood kaubanduskeskustega. Nõue kehtib ainult suurte kabanduskeskuste kohta. Supermarketites nagu LIDL, ALDI ja teised samat tüüpi jäävad nõudest puutumata.

Montauban (82) Prantsusmaa