New York Times ülistab ülemaailmset sündimuse vähenemist

Paul Joseph Watson | Summit News

New York Times on avaldanud pika artikli selle kohta, kuidas maailmas on toimunud paradigma muutus ja sündimus on hakanud kiiresti vähenema, jättes aga mainimata võimaluse, et keskkonnasaasteained nagu plastkemikaalid selles languses oma rolli võivad mängida.

Artiklis paljastab NYT, et toimumas on ülemaailmne sündimuse langus ja see väljendab „ajaloos seni nägemata peadpööritavat tagasikäiku, mis muudab esimese eluaasta täitumiseks korraldatavad sünnipäevapeod matustest haruldasemaks ning tühjad kodud tavapäraseks nähtuseks“.

Kirjatükk märgib, kuidas demograafiline viitsütikuga pomm võib põhjustada sotsiaalseid ja majanduslikke katastroofe, kuid pühitseb arusaama, justkui oleks see keskkonnale kasulik.

„Väiksema elanikkonnaga planeet võib leevendada survet ressurssidele, aeglustada kliimamuutuste hävitavat mõju ja vähendada majapidamisega kaasnevat koormust naistele,“ kirjutavad autorid.

Autorid rõhutavad, kuidas sündimuse järsk langus tabab praktiliselt kõiki maailma piirkondi, välja arvatud Aafrikat, kus elanikkonna kasv jätkub.

Artikli kohaselt „lükkavad demograafilised jõud meid laviinina sündimusest suurema surmade arvu poole ning need paistavad üha laienevat ja hoogustuvat“ ja lisab, et „rahvastikuteadlased ennustavad nüüd, et sajandi teiseks pooleks või võib-olla varemgi hakkab maailma rahvastik esimest korda püsivalt vähenema.“

Selles pikas artiklis pole kusagil mainitud, et sündivuse vähenemist võivad peale proosaliste majanduslike põhjuste põhjustada kultuurilised, keskkondlikud või muud tegurid.

Juhtiv keskkonnateadlane Dr Shanna Swan kirjutas oma hiljutises raamatus, et plastireostus muudab mehed viljatuks ning aastaks 2045 ei suuda enamik neist enam spermat toota.

„Ftalaadid jäljendavad hormooni östrogeen ja häirivad seeläbi hormoonide loomulikku tootmist inimese kehas, mida teadlased on seostanud imikute seksuaalse arengu häiretega ja täiskasvanute käitumisega,“ avaldas Sky News.

Plastiku painduvamaks muutmiseks kasutatav kemikaal kandub inimesteni mänguasjade, toidu ja muude esemete kaudu.

Ohtlikute kemikaalidega kokku puutumine on süvenenud ka selle tõttu, et alates COVID-19 pandeemia kannavad inimesed rohkem näomaske.

Eelmisel aastal tunnistati ühes CNN-i loos, et kui sperma oleks loom, siis „lääneriikides oleks see väljasuremisohus liikide hulgas“ ja et üks testosterooni ja spermatosoidide arvu languse võimalikke põhjuseid kogu Euroopas ja Põhja-Ameerikas on „saaste ja kemikaalid meie toidus, riietes ning vees“.

Samuti on lääneriikide elanikele aastakümneid halastamatult propageeritud laste mittesaamise eeliseid, mille üks viimaseid näiteid on CNN-i valentinipäeval avaldatud artikkel üksi elamise eeliste kohta.

NYT artikkel jätab täielikult mainimata selle, et paljud neist samadest inimestest, kes nüüd globaalse soojenemise osas häirekella löövad, on alates 1960ndatest aastakümneid nn rahvastikupommi müüti peale on surunud.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments