Lennufirma Qantas hakkab reisijatelt nõudma tervisepasside kasutamist

Peeter Proos | Vanglaplaneet

Austraalia lennufirma Qantase juht Alan Joyce ütles, et kui valitsused ei hakka reisijatelt nõudma tervisepasside kasutamist, siis kehtestavad selle nõude lennufirmad ise, vahendab Postimees.

Qantase juhi sõnul kaalutakse võimalusi, et riikidesse saaksid ilma piiranguteta siseneda vaid vaktsineeritud või koroona läbipõdenud reisijad.

Joyce’i sõnul on 90 protsenti reisijatest vaktsiinipassi kasutamisega nõus ning arvavad, et vaktsineerimine peaks olema rahvusvahelistele lendudele lubamise eeltingimuseks.

Samas märgitakse uudises ära, et paljud on vaktsiinipassi kasutusele võtmise vastu ja tuuakse ühe „oponendina“ välja Maailma Terviseorganisatsioon (WHO), kelle hinnangul peaks tingimused kehtestama eeskätt riikide valitsused ning kokkuleppe tuleks sõlmida globaalsel tasandil.

Eelmisel nädalal pakkus EL välja plaani hakata kasutama liidusisest reisisertifikaati, mis taastaks vaktsineeritud inimeste vaba liikumise.

Reisisertifikaati näitab, kas „inimene on vaktsineeritud või andnud hiljuti negatiivse testi või on Covidi läbi põdenud ja seega on tal antikehad,“ ütles Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen.

Euroopa Komisjoni pressiesindaja Eric Mameri sõnas, et: „Me ei nimeta seda vaktsiinipassiks, me nimetame seda roheliseks digisertifikaadiks. See on dokument, mis kirjeldab selle omaniku meditsiinilist seisukorda.“

Ka Hiina algatas hiljuti oma kodanikele digitaalse tervisesertifikaadi programmi, mis näitab inimese vaktsineeritust ja viirusetesti tulemusi.

Rahvusvaheline Lennutranspordi Ühendus (IATA) testib mobiilirakendust, mis kogub ja vahendab valitsusasutustele ning lennufirmadele teavet reisijatele tehtud koroonatestide ja vaktsineerimise kohta.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments