Nigel Farage: HKPga seotud ettevõtted ostavad Ühendkuningriikides koole kokku

Infowars.com

Brexiti algataja Nigel Farage hoiatas, et Hiina valitsusega seotud ettevõtted ostavad Suurbritannias erakoole kokku.

17 kooli kuulub juba Hiina ettevõtetele, neist 9 omavad ettevõtted, mille asutajad või juhid kuuluvad Hiina kõrgeimate Kommunistliku Partei liikmete hulka.

Farage manitses laupäeval Ühendkuningriigi valitsust “ohte märkama ja kiiresti tegutsema”, sest “Hiina Kommunistlik Partei (HKP) võtab vargsi maailma üle. Uus-koloniaalprojekti raames püüab president Xi Jinping, tohutute rahvusvaheliste investeeringute kaudu, globaalse majanduse enda käpa alla saada.“

„Näiteks kuuluvad kolm kooli ja kolledžite võrgustik Bright Scholar Groupile ning seda juhib Yang Huiyan, kelle miljardärist isa on Hiina kommunistliku partei vanem liige. Sisuliselt on Hiina kommunistid osa Suurbritannia eraharidussektorist üle võtnud, ”ütles Farage.

“Ka Konfutsiuse instituudil on selles oma roll. Hiina valitsuse kontrolli all õpetatakse seal üliõpilastele põhjalikult puhastatud versiooni Hiina ajaloost ja poliitikast, ”lisas ta.

“Nendele inimestele õpetatakse, et Hiina on tulevik ja sõna otseses mõttes indoktrineerib neid Hiina Kommunistlik Partei,” ütles Nigel Farage, lisades, et seal ei mainita sõnagi inimõiguste rikkumise kohta uiguurilaagrites ega demokraatia hävimisest Hongkongis.

Konfutsiuse instituut tegutseb ka Eestis ja seda Tallinna Ülikooli juures. Ülikool tutvustab seda kui hiina keele ja kultuuri keskust, mida koordineerib Hiina Rahvusvaheline Hariduse Fond.

Hiina luure jõuline tegevus ja Konfutsiuse instituut on viimastel aastatel ka Eesti julgeolekuasutustele aina enam silma jäänud, sest Hiina Kommunistlik Partei kasutab oma ideoloogia levitamiseks aina rohkem niinimetatud pehmet jõudu.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments