Epidemioloogi sõnul loetakse gripijuhud COVID-19 juhtudeks

Paul Joseph Watson | Summit News

Tippepidemioloog Knut Wittkowski sõnul võib gripijuhtude arvu jõulise languse põhjuseks olla asjaolu, et paljud loetakse ekslikult COVID-19 juhtudeks.

Rockefelleri Ülikooli biostatistika, epidemioloogia ja uuringute kavandamise eksjuht Wittkowski on hoiatanud, et “Gripp on suurel määral ümber nimetatud COVID-19-ks.”

CDC andmete alusel oli gripitestide kumulatiivne positiivsuse määr septembri lõpust 19. detsembri nädalani vaid 0,2%, võrreldes 8,7%-ga aasta varem.

Wittkowski hinnangul on see tingitud sellest, et paljud gripinakkused on ekslikult esitatud kui koroonaviiruse juhud.

“Eeldatava COVID-19 kategooriasse võib kuuluda mitmeid gripijuhtudega inimesi, kellel on COVID-19 sümptomid (millega võib gripisümptomeid ekslikult segi ajada), kuid keda ei testita SARSi RNA suhtes,” ütles Wittkowski väljaandele Just the News.

Nendel patsientidel võib “grippi nakatumise ajal ninas asuda ka mõni SARSi RNA, mille puhul gripp saab COVID-19 kinnituse,“ lisas ta.

Wittkowski vaidleb vastu arvamusele, et maskid ja distantsi hoidmine on tekitanud gripijuhtude arvu vähenemise, väites, et gripi ja COVID-19 viirused on “sarnasemad kui soovitakse tunnistada”.

“Inimesed teavad, et kõik kannavad maske ja hoiavad distantsi ning seetõttu soovitakse välja mõelda asju, mis sellega seoses head on,” ütles ta.

Paikades nagu California ja Pennsylvania, kus maskikandmine on kõige levinum, on COVID-19 juhtude arv jätkuvalt hüppeliselt kasvanud.

Nagu Just the News märgib: “Andmed näitavad, et enamikus osariikides enam kui 90% ameeriklastest kannavad avalikes kohtades regulaarselt maske; need arvud on varasügisest alates olnud üle 80%. Kuid keskmine positiivsete COVID-19 testide arv on kevadisest tipust alates kasvanud peaaegu seitse korda.”

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments