IMF soovitab karistada teisitimõtlejaid, vähendades nende krediidiskoori, kui nad külastavad „valesid“ veebisaite

Shane Trejo | Big League Politics

Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) uus dokument nõuab teisitimõtlejate krediidiskoori langetamist, kui nad külastavad mustas nimekirjas olevaid veebisaite.

Kava on välja toodud Arnoud Booti, Peter Hoffmanni, Luc Laeveni ja Lev Ratnovski poolt kirjutatud blogis. Nad viitavad Orwelli ideele kui läbimurdele finantstehnoloogias (Fintech).

“Hiljutised uurimisdokumendid – olles saanud tõuke  tehisintellekti ja masinõppe poolt – kinnitavad, et need alternatiivsed andmeallikad on sageli paremad kui traditsioonilised krediidihindamise meetodid,” kirjutasid autorid, väites, et “interneti-ühenduse loomiseks kasutatava brauseri ja riistvara tüüp, veebiotsingute ajalugu ja ostud ” määraks inimese krediidiskoori.

„Üldiselt, kuigi suur osa rahanduse tehnoloogilisest arengust on evolutsiooniline, kiireneb selle tempo jõudsalt. Fintechi potentsiaal jõuda üle miljardi pangateenuseid mitte kasutava inimeseni üle kogu maailma ja muutused finantssüsteemi struktuuris, mida see võib esile kutsuda, võib olla revolutsiooniline, ”kirjutasid autorid oma kokkuvõttes.

“Valitsused peaksid jälgima ja hoolikalt toetama rahanduse tehnoloogilisi muutusi ja järske kurve ennetama.”

Gizmodo kommenteeris seda ettepanekut ja selle kahetsusväärseid tagajärgi, kui seda tegelikult suures plaanis ellu viia.

“Teadlased tunnistavad, et sedalaadi „pehmete“ andmete (soft-data) lisamisel krediidianalüüsile võivad tekkida privaatsus- ja poliitikaprobleemid.  Nad ei aita ka sugugi kaasa sellele, kuidas see kõik praktikas toimima hakkaks. See dokument ei ole pikk ja see on väärt lugemist, et lihtsalt mõelda mõnele Fintechi tulevikumõistele ning sellele, miks kõik näivad soovivat maksemängus osaleda,” kirjutas Gizmodo.

“Praeguses olukorras  tõeliselt heade „pehmete“ andmete mõistmiseks on tõenäoliselt vaja abi firmadelt nagu Facebook ja Apple, et nad vabastaksid nende standardid krüptimata teabe ja individuaalsete kontode omavahelisel linkimisel. Kuidas nad saaksid teavet jagada teiste institutsioonidega – see on juba omaette Pandora laegas, ”jätkasid nad.

Need internatsionalistid teevad suure venna töölerakendamiseks kõvasti tööd, ja seda pärast masside purustamist COVID-hüsteeriaga.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments