FDA: Pfizeri Covid-19 vaktsiini katsetamise käigus suri kuus inimest

Adan Salazar | Infowars.com

Pfizeri uue koroonavaktsiini katsetustel suri kuus inimest, teatas USA toidu- ja ravimiamet (FDA) teisipäeval.

Samal ajal väitis FDA, et need surmad ei ole kuidagi seotud vaktsiini ohutuse ega tõhususega.

Need andmed kajastusid teisipäevases 53-leheküljelises FDA aruandes, kus toodi välja üksikasjad Pfizeri ja BioNTechi katsetuste kohta novembris.

Aruande kohaselt oli uuringu käigus ainult kaks surnud inimest vaktsiini saanud, neli ülejäänut aga platseebot, mistõttu teadlased väitsid, et surmade ja vaktsiinide vahel pole seost.

„Kõiki selliseid surmajuhtumeid esineb neis elanikkonna vanuserühmades, kus need aset leidsid, samasuguses mahus,“ nenditi aruandes.

Hoolimata neist andmetest väidab FDA, et vaktsiin on pärast kaht doosi kuni 95% efektiivne ja Ühendkuningriik alustas vaktsiini laialdast kasutuselevõttu teisipäeval.

CNBC teatab, et Pfizeri vaktsiinikatsetustel osalejad kogesid tõsiseid sümptomeid pärast teist süsti: üks Pfizeri testis osaleja ütles CNBC-le, et pärast teist süsti ärkas ta külmavärinates nii kõvasti vappudes, et lõhkus endal hamba. „Valus oli isegi voodilinal lebada,“ ütles ta.

Teised katsealused kogesid peavalu ja väsimust.

Riikliku allergia- ja nakkushaiguste instituudi direktor dr Anthony Fauci on ennustanud, et USA alustab detsembri lõpul massvaktsineerimise kampaaniat, mille käigus FDA annab tõenäoliselt erakorralise loa kasutada Pfizeri vaktsiini.

Eestis hakatakse inimesi Pfizeri koroonavaktsiiniga vaktsineerima tuleva aasta esimestel kuudel.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments