ŠOKEERIV! Terviseamet plaanib koroonahaiged inimesed pereliikmetest isoleerida

Peeter Proos | Vanglaplaneet

Valitsusliikmed on peale eriolukorra tühistamist korduvalt rõhutanud, et peame valmistuma koroonaviiruse teiseks laineks. Eelmisel nädalal eetris olnud AK uudistesaates (vaata videot allpool) räägiti sellest, et valitsust nõustava teadusnõukoja soovitusel peaks koroonahaiged inimesed perekonnast isoleerima ning paigutama kaheks nädalaks hotellidesse.

Teadusnõukoja juhi Irja Lutsari sõnul on see muidugi mõista vabatahtlik, kuid paljudes riikides on sellist moodust kasutatud ning valitsus tuli mõttega kaasa ja kaalub seda.

Samuti on Lutsari sõnul oluline inimestele südamele panna, et haige inimene peab olema teistes perekonnaliikmetest eraldi ning nende tervise huvides oma toast välja tulles maski kandma.

Veel toodi samas saates välja, et hetkel töös olevad kümme koroonadetektiivi ei jõua haigusjuhtumite tõusu tõttu kõiki lähikontaktseid läbi helistada ja nüüd hakkab tegema seda kõnerobot. Terviseameti põhja regionaalosakonna juhataja Ester Öpik kinnitas saates „Ringvaade“, et robotilt saadud telefonikõne koroonahaige lähikontaktsele kohustab inimest isolatsiooni jääma.

“See kõne kohustab ikkagi, sest see toob välja selle, et te olete ohtlik ja peaksite oma elu ümber korraldama ja 14 päeva püsima isolatsioonis,” ütles Öpik.

Terviseameti hinnangul võib haigestumise kasvades tekkida olukord kus terviseamet ei jõua kõigiga ühendust võtta. Sellisel juhul on lubanud appi tulla politsei.

Hoolimata sellest, et kõik terve mõistusega inimesed on juba ammu aru saanud, et COVID-19 ristitud suhteliselt ohutut gripilaadset viirust kasutatakse ära poliitiliste eesmärkide ellu viimiseks ning kõige sõna otsesemas mõttes võimu haaramiseks.

Tekib küsimus, kui kaugele me laseme valitsusel nende meetmetega minna? Kas keegi suudab ette kujutada olukorda, et valitsuse korraldusega isoleeritakse gripihaige pereliige kaheks nädalaks kusagile hotelli?

See, mis hetkel maailmas ja ka Eestis toimub on sõna otseses mõttes mõistuse vastane ja kuritegelik. Need valitsuse liikmed, kes seda mängu kaasa mängivad on täpselt samasugused kurjategijad nagu need ametnikud, kes Teise maailmasõja ajal inimesi erinevatesse koonduslaagritesse saatsid. See võib tunduda ülepingutatud võrdlusena, aga vaatame tõele näkku – just sinna on see maailm taas teel kui me ei suuda praegu EI öelda. Siia maani ja mitte kaugemale!

guest
2 Comments
vanemad
uuemad Enim hinnatud
Inline Feedbacks
View all comments
Harry Raudvere
Harry Raudvere
22. sept. 2020 07:46

Tere! Vaatasin videot tuulegeneraatoritest. See esineja on praktiline idioot. Või äraostetud propagandist ja kuulijuttude levitaja. Nagu paljud kaaskodanikud. Teie leht oleks päris hea kui ei oleks selliseid pärleid, mis tõrjuvad inimesi, kellel on mingidki teadmised reaalsetest oludest erinevatest valdkondadest.