Uus-Meremaal saadetakse kõik uued COVID-nakatunud ja nende pered „karantiiniasutustesse“

Peeter Proos | Vanglaplaneet

Uus-Meremaa terviseameti peadirektor Ashley Bloomfield teatas eelmisel nädalal toimunud pressikonverentsil, et koroonaviirusega võitlemiseks võetakse kasutusele uued meetmed.

Uus-Meremaa valitsuse sõnul pannakse kõik uued koroonaviirusesse nakatunud inimesed ja nende lähedased pereliikmed karantiiniasutustesse.

„Kõik kinnitatud juhtumid tuleb saata karantiiniasutustesse“, ütles Bloomfield. Ta lisas, et see näitab „kui tõsiselt me suhtume haiguse leviku piiramisse“.

Bloomfieldi sõnul „Kehtib see kõigi juhtumite kohta ning samuti lähedaste pereliikmetele, kes võivad ohus olla“.

Uus-Meremaa peaminister Jacinda Ardern selgitas, et kõik inimesed, kes karantiiniasutuses olles keelduvad koroonaviiruse testist, hoitakse seal vähemalt 14 päeva.

Eelmisel nädalal kehtestas Uus-Meremaa peaminister Jacinda Ardern taas sulgemis- ja eraldamismeetmed, kui sama nädala teisipäeval avastati kõigest neli uut COVID-19 positiivset, kes kuulusid ühte perekonda. Eelmisel reedel leiti veel 30 juhtumiga viirusekolle ning Ardern pikendas piiranguid veel vähemalt 12 päeva võrra. Enne seda oli riik 102 päeva koroonaviirusest vaba.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments