Riigikogu sotsiaalkomisjon ei nõustunud eelnõud 165 SE tühistama

Peeter Proos | Vanglaplaneet

Riigikogu sotsiaalkomisjon ei nõustunud kollektiivse pöördumisega „Nõuame valitsuselt seaduse 165 SE tühistamist“, millele koguti Rahvaalgatus.ee lehel 1558 allkirja.

Vastuses märgitakse, et: „Riigikogu sotsiaalkomisjon ei nõustu väitega, et vastuvõetud seaduse muudatusega sai Vabariigi Valitsus juurde võimuvolitusi, mille alusel saaks isikute põhiõigusi omavoliliselt ja ilma põhjuseta piirata“.

Selline avaldus tehakse olukorras kus peaminister Jüri Ratase sõnul jäävad mõningad piirangud kestma kuniks tuleb vaktsiin ning tuleb valmistuda viiruse teiseks laineks. Samuti ütles Terviseameti erakorralise meditsiini osakonnajuhi Martin Kadai, et: „Tegu on tõenäoliselt hooajalise levikumustriga haigusega, mis tähendab seda, et sügis-talvisel perioodil tõuseb see haigus oluliselt kõrgemaks“.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni istungil esitasin komisjoni liikmetele info, millest selgub, et vaatamata koroonaviirusest ei ole Eestis suremus tõusnud. Eelmisel nädalal teatas ka Prantsuse riiklik statistikaamet, et koroonaviirusest hoolimata suri riigis sama palju inimesi kui kahel eelnenud aastal.

Vastuses kommenteeriti seda järgnevalt:  

„Nõustume, et statistika kogumisel on võimalik erinevaid alusandmeid määrata, kuid valitud lahendus ei vähenda nende haigestunute ning surnute arvu, kel tuvastati COVID-19. Piirangute kehtestamisele lisaks mängis eluliselt olulist rolli Eestis elavate ja viibivate isikute eeskujulik sotsiaalne käitumine ning Terviseameti soovitatud ohutusnõuetest kinnipidamine. COVID-19 põhjustatud surmade arvu ei saa pidada madalaks, sest iga inimene loeb ning riigil on kohustus kaitsta kõikide tervist, ka nende, kes seda ise ei taha, mistõttu Eesti COVID-19 surmade arv oli/on nii madal kui kõrge oli/on pakutav kaitse.“

„Riigil on kohustus kaitsta kõikide tervist, ka nende, kes seda ise ei taha“ – uskumatu kuidas valitsus meist ikka hoolib ja kui väga meid armastab!

Riigikogu sotsiaalkomisjoni vastust pöördumisele „Nõuame valitsuselt seaduse 165 SE tühistamist“ saab lugeda SIIT.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments