Rootslane, kellele ei meeldinud moslemi ähvardus oma riigi suunal, sai vihakõne süüdistuse

Paul Joseph Watson | Infowars.com

53-aastane rootslane sai vihakõne süüdistuse, kuna solvas moslemit, kes postitas video, milles ähvardas Rootsi riiki üle võtta.

„Meie, araablased oleme siin selleks, et teie t… riik üle võtta, nii et laskuge r… põlvili ja imege mu m…. te väikesed Rootsi hoorad,“ räuskas araablane oma Facebooki postituses.

53-aastane rootslane vastas sellele Facebooki grupis Poliitilised Faktid (Political Facts) mõne krõbeda sõnaga: „Kaduge siit, te vastikud araabia krabid“.

Mehe tegevusest kanti ette ning ta kutsuti Kristianstadi politseisse ülekuulamisele ja uuriti milline on tema suhtumine immigratsiooni.

Hiljem mõistis Kristianstadi piirkonnakohus ta süüdi kaitstud rühma vastu suunatud tegevuses ja määras talle vihakõne eest trahvi 22 200 Rootsi krooni (2110 EUR-i).

Kohtu hinnangul oli mehe tegevus suunatud kõikide araablaste, mitte lihtsalt ühe indiviidi vastu.

Mees kaebas otsuse edasi ülemkohtusse, kuid otsus jäi kehtima. Tema trahvi küll vähendati 16 200 kroonini, kuid lisaks pidi ta maksma 800 krooni Kuriteoohvrite fondile.

Ei ole uudis, et Rootsis sagenevad seksuaalsed kallaletungid, granaadirünnakud ja vägivaldsed kuriteod just sisserännanute piirkonnas. Kuid rootslased, kes selle olukorra pärast muretsevad ning julgevad sellel teemal sõna võtta, leiavad end peagi kohtupingist.

Eelmisel aastal kuulas politsei üle 70-aastase naise, kes mõisteti hiljem süüdi moslemivastase postituse eest Facebookis, milles ta väljendas hirmu, et islami usk võtab riigi üle.

Enne seda mõisteti vangi 65-aastane naine ja seda postituse eest milles ta kirjutas, et: „Rootsi üldine IQ tase langeb tänu migratsioonile“. Eelnevalt olid migrandid seda naist julmalt peksnud.

Veel üks juhtum 32-aastaset Göteborgi naisest, keda politsei üle kuulas. Temalt võeti DNA näidis ning ta mõisteti vangi. Kuritegu – jagas Facebookis meemi islami kohta.

2017. aastal anti vihakõne eest kohtu alla 70-aastane Rootsi naine, kes ütles, et ta nägi kuidas migrandid autosid põlema panid – seda mis on Rootsis kasvav probleem.

Toimetas Peeter Proos

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments