Kanada senat kiitis heaks sooneutraalse paranduse riigi hümni tekstis

Delfi annab teada, et Kanada senat kiitis heaks seaduseelnõu, mis muudab riigi hümni ingliskeelse versiooni sõnad sooneutraalseks. Seadus ootab nüüd jõustumiseks kindralkuberneri kuninglikku nõusolekut.

Kanada rahvushümnis „O Canada” asendatakse sõnad „in all thy sons” („kõigis sinu poegades”) sõnadega „in all of us” („kõigis meis”), vahendab BBC News.

2016. aastast pärit seaduseelnõu jäi vahepeal senatis selle vastu võidelnud konservatiivide tõttu toppama, kuid kiideti eile siiski heaks.

Konservatiivid, kellel oli siis parlamendis enamus, hääletasid samasuguse plaani 2010. aastal maha.

Uue eelnõu esitas 2016. aastal kõigepealt liberaalist parlamendiliige Mauril Bélanger, kellel diagnoositi raske haigus ja kes samal aastal suri.

Alates 1980. aastast, kui „O Canada” sai riigi ametlikuks hümniks, on esitatud 12 eelnõu sõna „sons” („pojad”) eemaldamiseks. Kõik katsed on seni läbi kukkunud.

Grupp naisi, kelle hulgas on kirjanik Margaret Atwood ja endine peaminister Kim Campbell, kes alustasid uut kampaaniat 2013. aastal, teatasid, et „O Canada” sõnade muutmine tähendaks kõigi kanadalaste võrdõiguslikkuse tunnustamist.

Sooneutraalsuse propageerimine on üks peamistest punktidest ÜRO Agenda 21 (uuema nimega Agenda 2030) eesmärkidest. Agenda 21 ning selles kirjeldatud soorollide hägustamine ja ühiskonna alustalaks oleva traditsioonilise perekonna väljasuretamine on oluline aste globalistide Uue maailmakorra ülesehitamisel.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments