Mupo manitseb: ka kassi otsimise kuulutus tuleb linnaosavalitsuses reklaamina kooskõlastada

Kui kadunud Miisut või Pontut otsida linnaosa­valitsuse loata, ähvardab kuni 400-eurone trahv.

Munitsipaalpolitsei saatis möödunud nädala lõpus välja pressiteate, milles kurdeti, et vanalinnas ja ka mujal on osutunud probleemiks loata üles pandud kuulutused.

Eesti Päevaleht

Eesti Vabariigi põhiseadus § 45:

“Igaühel on õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil. Seda õigust võib seadus piirata avaliku korra, kõlbluse, teiste inimeste õiguste ja vabaduste, tervise, au ning hea nime kaitseks … Tsensuuri ei ole.”

Püütakse muljet jätta, et Tallinna linnavalitsusele ja ka Stenbocki maja tegelastele teevad meelehärmi mures loomaomanikud, kuid usun, et enamus inimesi siiski mõistab, et tegemist on lihtsalt ettekäänega sõnavabaduse koomale tõmbamiseks. See toimub – tibusammul, aga toimub!

guest
1 Comment
vanemad
uuemad Enim hinnatud
Inline Feedbacks
View all comments
iconoclast
iconoclast
17. juuni 2014 08:25

Siin ilmselt pole tegu sõnavabaduse piiramisega vaid ikka küsimus selles et need kuulutuse panijad risustavad linnapilti, keegi ei taha näha poste ning seinu ja plankke mis on rebitud ja või üle kleebitud paberi nutsakaid, miks siis te selle eest võitlete.
Kuulutustel on omad kohad ja seal neid tulekski avaldada, mupo antud juhul tegeleb lihtsalt heakorraga mitte saona vabaduse piiramisega.