Leht: Al-Qaeda kavandab Euroopa kiirrongiliinide ründamist

Al-Qaeda kavandab rünnakuid Euroopa kiirrongivõrgustikule, kirjutas Saksa päevaleht Bild esmaspäeval luureallikatele viidates.

Bild ütles, et terrorivõrgustik Al-Qeda kavandab lõhkainete panemist rongidesse ja tunnelitesse või elektrikaablite ja raudteeliinide saboteerimist.

Lehe sõnul saadi selline informatsioon USA riiklikult julgeolekuagentuurilt NSA, mis kuulas pealt Al-Qaeda liidrite konverentskõnet.

Rünnakud Euroopa raudteevõrgustikule oli selle kõne keskne teema, kirjutas Bild.

Saksa võimud on reageerinud ohule diskreetsete meetmetega, muu hulgas saatnud erariietes politseiohvitserid patrullima tähtsamatesse jaamadesse ja peamistele liinidele.

USA meedia teatel tabasid eriteenistused varem sel kuul Al-Qaeda liidri Ayman al-Zawahiri ja rohkem kui 20 tähtsa liikme konverentskõne.

See sundis USA-d ja veel mitut riiki sulgema oma saatkonnad islamimaailmas, kuna kardeti rünnakut.

Postimees

Ehk siis lühidalt: NSA hea, Snowden paha ja kui ei nõustu, siis ründavad terroristid – kohe!

guest
1 Comment
vanemad
uuemad Enim hinnatud
Inline Feedbacks
View all comments
KV
KV
20. aug. 2013 17:10

“Lehe sõnul saadi selline informatsioon USA riiklikult julgeolekuagentuurilt NSA, mis kuulas pealt Al-Qaeda liidrite konverentskõnet.” Kes selliseid muinasjutte küll välja mõtleb? need nö “liidrid on ohjatud lääneriikide poolt ja isegi arvatavasti ilma nende endi teadmatta, tundub et nad on viimased 15 aastat kivi all elanud või on väga rumalad et konverentsikõnet pidada. Nüüd on siis aeg oma illegaalsete luuramismeetmete õigustamiseks, huvitav kas nad olid seal samas koopas Afganistaanis kus bin(CIA)laden vapralt 11 septembri rünnakuid juhtis ning vabalt ilma sekkumiseta 3 tunniks pigistati kinni kõik silmad, kõrvad ja suud (NORAD) – kes jälgib jälgijaid?, riigis kus üle poole sissetulevatest maksudest läheb… Loe lisaks »