Mihhail Lotman: tähtsaid otsuseid tehakse mujal, mitte vabamüürlaste loožis

Delfi
3. märts 2013

Oma muude tegevuste kõrvalt vandenõuteooriaid uuriv Tallinna ülikooli professor Mihhail Lotman ütles vabamüürluse teemat kommenteerides, et poliitika ja ühiskonna võtmeküsimuste otsustamiseks pole vaja minna vabamüürlaste looži.

“Kõik suured otsused toimuvad mingisuguses ringis. Ja selleks ei ole vaja minna vabamüürlaste looži. Tavaliselt need on absoluutselt teised ringid. Ja kõige suuremad saladused on tavaliselt mitte pimedas nurgas tehtud, aga rambivalguses,” rääkis Mihhail Lotman saates “Aktuaalne kaamera. Nädal”.

“See on ju naljakas, see idee, et tulevad inimesed kuskilt erinevatest kohtadest kokku mingisugusesse ruumi, ütlevad parooli. Siis panevad naljakad riided selga, kustutavad tuled ja hakkavad valitsema maailma. Maailma valitsetakse teistmoodi ja selle jaoks ei ole vaja küünlaid süüdata,” lisas Lotman.

Allikas

guest
1 Comment
vanemad
uuemad Enim hinnatud
Inline Feedbacks
View all comments
Buzz'n Frog
10. märts 2013 14:15

Tõsi ta on. Võid pikalt keerutada vandenõuteooriaid maailmat valitsevatest vabamüürlastest, natsidest, salapärastest eliitidest, globalistidest, jesuiitidest, kahepaiksetest tulnukatest jne. Hetkel, mil paljastatakse milline “hõim” on kõige selle taga, saadakse tsensuuri või repressiooni osaliseks.