New Yorgis kehtestati USA kõige karmim relvaseadus

Inna-Katrin Hein
Postimees
16. jaanuar 2013

USAs karmistatakse relvaseadust, sealhulgas ka New Yorgi osariigis.

New Yorgi osariigi kuberner Andrew Cuomo kirjutas alla seadusele, mis muu hulgas piirab mitmete relvade müüki tsiviilisikutele, edastab AFP.

Asjatundjad peavad New Yorgi uut relvaseadust USA kõige karmimaks.

Seadusemuudatuse käivitas möödunud aasta 14. detsembril Connecticuti osariigis Newtownis Sandy Hooki algkoolis aset leidnud tulistamine, milles 20-aastane Adam Lanza tappis 20 last ja kuus täiskasvanut.

USA president Barack Obama paljastab täna oma relvavägivalla vastu võitlemise plaani.

Obama on vihjanud, et osale ta plaanis olevatele ettepanekutele ei ole vaja kongressi heakskiitu.

Obama relvavägivallavastase plaani esitlus toimub täna Valges Majas ja üritusel osaleb ka lapsi, kes pärast Newtowni koolitulistamist presidendile kirja kirjutasid.

Allikas

Uudise kaks viimast lõiku võib kokku võtta järgmiselt: Obama on diktaator, kes teab täpselt kuidas inimesi mõjutada (muidugi on ta kõigest marionett ja kaugeltki mitte esimene kes säärast taktikat kasutab).

Kindlasti on palju inimesi, kes arvavad, et ameeriklastel peakski relvad käest võtma, sest nii on palju ohutum. Aga tuleb arvestada asjaolu, et ameeriklaste õigus omada relva on nende sünnipärane õigus, kaitseks kõige ohtlikuma Institutsiooni vastu maailmas – valitsuse.

USA ajalooprofessor Rudolph Joseph Rummel (sünd 1932) lõi termini demotsiid. Kui valitsus tapab inimesi mingi püsiva tunnuse põhjal (rassiline, rahvuslik, usuline, keeleline), on see genotsiid; kui poliitilistel põhjustel — polititsiid; kui valimatult — massimõrv. Nood kolm kokku moodustavad demotsiidi.

Rummel väidab oma põhjalike uuringute toel, et XX sajandil on demotsiidi tõttu surma saanud kuus korda rohkem inimesi (262 miljonit) kui kõikides selle sajandi sõdades langenuid kokku, k.a I ja II maailmasõda.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments