Hoiatavad uuringutulemused: tuntud beebipudrud sisaldavad ohtlikke metalle

Matti Aivar Lind
Delfi
12. jaanuar 2013

Rootsi uuringufirma Testfakta väitel sisaldavad firmade Nestle, Hipp, Semper ja EnaGo beebipudrud ohtlikke metalle, nagu plii, arseen ja kaadmium.

Kaks aastat tagasi hoiatasid Rootsi uurijad, et lastele antavad pudrud sisaldavad ohtlikult suurtes kogustes metalle, vahendab The Local.

Testfakta värskest uuringust selgub, et mürgised ained pole pudrudest endiselt kuhugi kadunud.

Ühe toote puhul piisas kõigest kolmest portsjonist päevas, et mõjutada lapse ajutegevust. Asjatundjate hinnangul on kõrge plii tarbimise ja madala IQ vahel selge seos.

Rootsi toiduamet (Livsmedelsverket) ütles aga mures vanematele, et 14 testitud tootest leitud plii, arseeni ja kaadmiumi hulk ei ole piisavalt suur, et see kujutaks lapse tervisele suurt ohtu.

Toiduamet väidab, et pudrud on ohtlikud ainult juhul, kui neid tarbida kogu oma elu.

Toksikoloog Emma Halldin Ankarberg ei olnud tulemustest sugugi üllatunud, sest varasemad uurimused on andnud sarnaseid tulemusi.

“Kuid ma ei arva, et see on okei. Meie laste toidus ei tohiks selliseid aineid olla. Nende hulk peab vähenema,” ütles Ankarberg.

Rootsi toiduamet on alustanud omapoolset beebitoidus sisalduvate metallide uurimist, siiski on ameti sõnul võimatu kahjulikke aineid täielikult eemaldada, kuna neid sisaldab taimedesse imenduv vesi.

Vanematel soovitatakse anda oma lastele mitmekülgset toitu ning kasutada erinevaid kaubamärke ja tooteid.

Allikas

“Kui sa kontrollid naftat, kontrollid sa riike. Kui sa kontrollid toidutootmist, siis kontrollid sa kogu rahvast.” – Henry Kissinger

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments