Antsla pandi laupäeva õhtul lukku (lisatud TV3 video)

Delfi
9. detsember 2012

Sisejulgeoleku tagamiseks sulges politsei kaitseliidu kompanii abil Antsla linna eile õhtul kolmeks tunniks ja ilma küsimustele vastamata ei saanud linna sisse ega välja.

Antsla lõunapoolsel maanteel asuvas kontrollpunktis peeti laupäeva õhtul kinni sõiduauto, mille juhil dokumente kaasas polnud. Autost leiti relv ning kohale tulnud politsei arreteeris kahtlusaluse. Kinnipeetud sõidukist taganeti kohe kui pagasiruumist avastati lõhkeaine.Kuna tegemist oli õppusega, siis järgmise tegevuse, milleks oli päästeameti teavitamine, katkestas õppuse läbiviija Toomas Pindis ning sulges episoodi.

Kahtlemata oli õppuste toimumise õhtu Antsla elanike jaoks teistsugune kui tavaliselt. Laupäeva õhtul kella üheksast südaööni oli Võrumaa kaitseliitlaste poolt kontrollialla võetud kõik linnaga ühenduvad sõiduteed. Autojuhtide tuvastamise eesmärgil peatati kõik sõidukid mõlemal suunal.

Kohaliku kaitseliitlase sõnul oli liiklus nädalavahetuse õhtu kohta tihe. Linna kesktänaval nautis ligi kümnekraadist külma ilma seltskond noori kes aeg-ajalt paukrakettidega olukorda põnevamaks üritasid teha.

Allikas

Politsei puudumist ning seetõttu suurenenud kuritegevust on mugav ettekäändeks tuua selleks, et harjutada inimesi sõduritega tänavapildis. Klassikaline probleem-reaktsioon-lahendus näide.

Mullu oli politseist lahkujaid tulijatest poole rohkem
Politseinikke jääb üha vähemaks

TV3 reporteri pakkumine kõlas: “Teatavasti Antslas öistel tundidel enam ei ole politseid, minu andmetel, et kas Kaitseliit ei taha enda peale võtta siin patrullimist?“

„Kaitseliit on selle peale mõtelnud ja meie mehed käivad väljas, abipolitseinikud käivad väljas. Me oleme kindlasti nüüd nähtavad igal pool,“ kõlas vallavanema vastus.

Enamus läänemaailmast liigub üha kiirenevas tempos autoritarismi suunas ja ega meiegi siin väikeses Eestis tohi maha jääda.

Kui nii edasi läheb, siis lõpetame kõik nagu Põhja-Koreas, kus inimesed elavad vägivalla ja repressioonide kartuses sõjaväe võimu all, inimõigustest ning vabadustest ei saa juttugi olla.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments