Ilvese roll

Peeter Proos
Vanglaplaneet
16. november 2012

Toomas Hendrik Ilves tõestas taaskord, et tema nämmutamine kodanikuühiskonnast ning inimeste otsesest kaasamisest poliitiliste otsuste tegemisse, on pelgalt sisutühi retoorika.

Tuletan meelde hiljutist kultuuritegelaste palvet presidendile, et ta ei ratifitseeriks ESM lepingut ning paneks selle rahvahääletusele. Kuid Kadriorgu kirja üle andma minnes ootas ESMi vastaseid ees vaid tühi tondiloss ning presidenti kohata ei õnnestunud – niipalju siis suhtlusest kodanikega.

15. novembri Vikerraadio „Reporteritunnis“ rääkis president Ilves jälle temale omasel, murelikul viisil Eesti poliitilisest olukorrast ja kiitis Harta 12 algatajaid:

„Ma usun, et suhtlus valitute ja rahva – või täpsemalt öeldes – mures kodanike vahel vajab korrastamist. Tõe varjamine, et mitte öelda valetamine; üleolev suhtumine inimestesse; paljusid inimesi puudutavate küsimuste ühepoolne otsustamine ilma kaasamiseta/../ – need on kõik probleemsed alad meil ja mul on hea meel, et see kiri on pannud ka võimulolijaid tunnistama, et tuleb midagi teha“

Millegi pärast ei soovinud aga Ilves vastata saatejuht Lauri Hussari küsimusele, miks president ei ole midagi teinud süsteemi reformimiseks, et kõrvaldada probleemid millele Harta 12 viitab.

Muidugi oleks ka natuke naiivne loota, et trilateraat ja globaalse finants- ning võimueliidi marionett muretseks kodanike õiguste ja heaolu pärast. Ilvese ilukõne mõte seisneb inimestele lootuse sisendamises ning sellega nende maha rahustamises. Rahvale jäetakse mulje, et riigil on president kes inimestest hoolib ja neid kaitseb, sest ta ju räägib niimoodi ja egas president valeta.

5
Lisa kommentaar

avatar
3 Kommentaare
2 Kommentaaride vastuseid
0 Jälgijad
 
Viimased kommentaarid
Parimad kommentaarid
4 Kommentaaride autorid
kevarOleg BurovKodanikMartin Viimaste kommentaaride autorid
uuemad vanemad Enim hinnatud
Martin
Külaline
Martin

Olen selle sama mõttega elanud juba mõnda aega.
Tundub aina loogilisemana. Kogu see EU’sse pressinine.
Viimasel teeb mulle muret, et mida herr. Ligile on
Lubatud kõrgemalt poolt?

Kodanik
Külaline
Kodanik

Ehk annab see mõttekäik aimu: “Der Standard: Eurogrupi juhiks võib saada Jürgen Ligi” http://uudised.err.ee/index.php?06262295

Oleg Burov
Külaline
Oleg Burov

Kuulsin kusagil, et EU rahandusministri koht.

Oleg Burov
Külaline
Oleg Burov

Mida veel võib oodata ebaseaduslikult (PS § 79 lg. 3 )presidendilt?.

kevar
Külaline
kevar

mummulise kikilipsuga klounist president,ylimalt mugav raha ja v6imu eliidile.