Delfi
11. august 2012
Just sellisele järeldusele on jõutud, sest näiteks nii Norra massimõrvar Breivik, kui Colorado kinotulistaja Holmesi puhul on see ühine joon, mis väljendab nende sotsiaalset tervist või siis õigemini selle puudumist.
Forbesi andmetel suhtuvad ka paljud tööotsingufirmad teatava kahtluse ning ettevaatlikkusega inimestesse, kel Facebooki-profiili ei ole, kirjutab Daily Mail.
Murelikud ülemused firmades on isegi arutanud, kas ehk on töölekandideerijal on Facebookis olnud liialt palju valgustkartvat, nii et nad on selle enne kandideerimist ehk kustutanud.
Slate.com nõuandja Emily Yoffee on aga kirja pannud suhtesoovitused, millest üks näeb ette, et ei tohiks kohtama minna kellegagi, kel pole Facebooki-kontot.
Der Taggspiegelis esmalt avaldatud väitest selgub ka, et inimesed, kelle on minimaalne virtuaalne jalajälg, võivad olla massimõrvarid ning on kahtlane, kui noorel inimese kohta pole midagi internetis.
Aga päris internetivõõrad näiteks viimase aja kuulsaimad massimõrvarid ka ei olnud – Norra mõrvar Breivik kasutas MySpace’i ning Holmes Adult Friend Finderit, kohta, kus leiab….seikluskaaslasi.
Psühholoog Christopher Moeller ütles ajakirjale, et just Facebookist on saanud terve sotsiaalkäitumise mõõdupuu.
See ei laiene aga õnneks vanematele inimestele, nii et su ema, isa ja vanaema võivad rahulikult edasi imestada, mis imeloom see Facebook on.
Need pro-feissbuk filtreerivatest Inimesed on lollimaks läinud vast, kui siiani arvanud olen.
Ma vihkan facebooki ja sarnaseid asju põhimõtteliselt ja ei kavatse neid kasutada ega jätta mitte kusagil internetis oma jalajälgi ega tõest informatsiooni (mõnes üksikus kohas tõepoolest midagi muud üle ei jää.) Kas olen mõne debiiliku arvates potentsiaalne … misiganesasi?
Tere Kaspar. Peale Su kirjatüki läbilugemist ja Su keelekasutuse omapärasid märgates arvan tõestti, et sul on kindlasti palju rohkem psühhopaatlike kalduvusi kui nn harju keskmisel eestlasel.
P.S. Edu enesekontrolli säilitamisel- eriti siis enda vihapursete korral.
üks pluss on endast “jalajälje” jätmisel. mida avalikum sa oled, seda rohkemate inimesteni jõuad, loomulikult sel juhul, kui sul on midagi tõeliselt vajalikku jagada, nagu ülalkirjutatugi. enamus inimesi peab facebooki ja youtube`i lõbustusvahendiks ja ei võta tänu sellele enam midagi tõsiselt.
samas voolab nendes kanalites vitaalse tähtsusega informatsioon. suur respekt neile, kes jagavad – tõesti suur respekt
Kõik inimesed vajavad sidet teistega. FB on selle inimliku tunde ära kasutanud! Teadvustamata, et see on võlts ja on jõude, kes võivad sind selle abil kontrollida. Sa pole enam ju vaba! Ent on’s vabam see, kes FB-s ei ole, ja põgeneb maailma ja inimeste eest oma kodu nelja seina vahele? See on see Iseendani jõudmise vaevaline tee, ühed valivad FB ja toidavad oma egosid teiste arvamust maha teha püüdes. On’s vaja kulutada oma jõudu? Teised on valinud lihtsalt teise tee, ja mina küll vastust ei tea. On lihtsalt valikud… Kriteeriumiks on see, kui vaba oled sa sisemiselt ja millal sa… Loe lisaks »