Anonymous’i tõeline pale hakkab paljastuma

Vabamõtleja
21. veebruar 2012

Wall Street Journal’i veebi-ajakirja tellijad said hiljuti lugeda ühte üpris mõtlemapanevat artiklit. NSA (s.o. USA Riiklik Julgeolekuagentuur) ülemus Keith Alexander väitis artiklis „Hoiatus häkkerite mängust elektrivõrgus“ (ingl.k. Alert on Hacker Power Play), et väidetavalt kindla juhita häkkerite grupeeringul Anonymous’il (nn. Anonüümsed) on varsti piisavalt ressurssi, et jooksutada küberrünnakuga kokku terve Ühendriikide elektrivõrgustik.

Alexander on varemgi esinenud avaldustega, kus ta on hoiatanud Anonymous’i järjest kasvava ohu eest, kuid siiani on need piirdunud arvutivõrgustike haavatavusega. Väite küsitavus seisneb selles, et Ühendriikide elektrivõrgustikke ei ole ikka nii lihtne rivist välja viia. Nimelt enamus võrgustikke kasutab suletud operatsioonisüsteeme ja tarkvara, millele keskmine häkker naljalt ligi ei pääse. Väidetavalt on Anonymous’i taga ju „tavalised murelikud kodanikud, kes maailma ebaõigluse vastu võitlevad“. Kõigele lisaks, ei ole elektrisüsteemid ja joogivee süsteemid üldsegi ühendatud avalikku Internetti.

Ühesõnaga – nii keerulise süsteemi ohustamiseks läheks vaja palju suuremat ja läbimõeldud jõupingutust, kui selleks oleksid suutelised foorumite ja jututubade kaudu ühenduses olevad „anonüümsed häkkerihakatused“. Selleks oleks tarvis korraliku suurriigi – näiteks Hiina või Venemaa – organiseeritud tegevust. Kõige tõenälisemalt oleks selle rünnaku taga hoopis NSA ise.

„Isegi riikides nagu USA, kus googlest saadaval informatsioonil ei ole põhimõtteliselt piire, ei ole sul siiski võimalik süübida nii sügavale detailidesse, mis oleks vajalik elektrisüsteemide rivist välja viimiseks kõigest internetiühendusega. Selleks oleks vaja riiklikul tasemel spetsiaalselt välja töötatud ressurssi,“ kirjutab keegi kodanik Tanj. NSA teab seda. Toimub süstemaatiline propaganda, et laiendada Ühendriikides „Ideaalse Kodaniku“ programmi. „Ideaalse Kodaniku“ programm oleks Eestile paralleele tõmmades umbes nagu Naabrivalve, ainult palju laiema haardega. Seda arendab NSA koostöös Kodumaa Julgeolekuga (ingl.k. Homeland Security) ja põhimõtteliselt on selle eesmärk „koputa naabrile – äkki on terrorist!“. Selle programmi raames on loodud kõiksuguseid absurdseid tunnuste loeteluseid, mille abil peaks olema lihtne tabada terroristi. Näiteks: kasutab arvete maksmisel sularaha; ostab korraga suuremas koguses toiduvarusid; kasutab üldkasutatavaid Internetipunkte ja palju muud sarnast jama. Loojate poolt on seda on nimetatud ka „Suure Venna Süsteemiks“.

Anonymous’i grupeeringut kasutatakse salakavalalt USA valitsuse poolt ettekäändena karmistamaks nuhkimist kodanike tagant, sest nagu me teame, loetakse ka arvutivõrgustike kahjustamist(häkkimist) terrorismi üheks liigiks. Aina enam on selge, et Anonymous’i taga ongi kas NSA ise või toimivad kergesti manipuleeritavad massid tõesti lihtsalt „kasulike idiootidena“. „Selle grupeeringu mõjuvõim on ennenägematu“, kirjutas Rob Johnson 24. jaanuaril. „Päeval mil FBI sulges MegaUpload.com-i, vastas Anonymous siiani suurima küberrünnakuga, mis jooksutas kokku USA justiitsministeeriumi, FBI, Motion Picture Association of America (MPAA), Warner Music Group’i, Universal Music ja Recording Industry Association of America (RIAA) koduleheküljed. Kes veel suudaks kõike seda läbi viia nii efektiivselt, kui mitte riiklikult rahastatud IT spetsialistid? Selle asutuse nimi on Ühendriikide Küberkeskus (USCYBERCOM; ingl.k. United States Cyber Command), mida juhib… ei keegi muu kui kindral Keith B. Alexander.“

Allikas:
http://www.infowars.com/scary-nsa-propaganda-anonymous-cyberattack-will-take-down-power-grid/

Allikas

guest
3 Comments
vanemad
uuemad Enim hinnatud
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Anonymous’i tõeline pale hakkab paljastuma Jaga Rubriigid: Välisuudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse. ← Saue linnas toimus võimupööre! […]

Yolanda
21. apr. 2012 11:38

cool!

das
das
10. okt. 2012 14:59

See artikkel on üsna debiilne.