Kuidas suri Karen Drambjan tegelikult?

Peeter Proos
Vanglaplaneet.ee
14. august 2011

11. augustil Kaitseministeeriumisse tunginud ja seal palju pahandust teinud Karen Drambjani intsidendis on päris palju segast, millest massimeedia eriti juttu teinud ei ole.

Huvitaval kombel ei suutnud meedia ja politseijõud omavahel kokku leppida selles, kas Drambjan hukkus tulevahetuses eriüksusega või sooritas ta enesetapu. Sama päeva TV3 „Seitsmesed uudised“ kajastasid seda ühes lõigus kahel erineval moel.

Nagu on selliste tõsisemate rünnakute puhul tavaks saanud, toimusid ka enne 11. augustit Kaitseministeeriumis õppused, kus mängiti läbi Drambjani rünnakuga sarnane situatsioon. Ka samal päeval arvasid paljud Kaitseministeeriumi töötajad, et tegemist on õppusega ning pealtvaatajate seas levis selline arusaam veel isegi kell 16:20.

Tasub meelde tuletada, et kõikides suuremates terrorirünnakustes, mida võimud hiljem enda huvides ära on kasutanud, on väga sarnased treeningutele, mis on toimunud enne rünnakuid või lausa täpselt samal ajal ning samadele sihtmärkidele. Nii oli see näiteks New Yorgi kaksiktornide kui ka Londoni metroo ja bussi terrorirünnakute puhul.

Ning ega siis meiegi siin väikses Eestis saa suurtest sõpradest erineda, juba järgmisel päeval võttis Kolmepoolses komisjonis väljaõppe saanud Toomas Hendrik Ilves sõna ja kinnitas, et „siseturvalisust tuleb hoida ja kindlamaks muuta iga päev“.

Eks selles loos ole veel palju asju, mis on segaseks jäänud, kuid need on peamised, mis võiks välja tuua. Kogu asja mõte on selles, et mida segasem on lugu seda kindlam võib olla, et avalikkuse eest püütakse midagi varjata. Niisiis, vana hea tuntud fraas: küsige küsimusi, nõudke vastuseid!

guest
1 Comment
vanemad
uuemad Enim hinnatud
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Kuidas suri Karen Drambjan tegelikult? Jaga Rubriigid: Eesti uudised, Politseiriik ja jälgimisühiskond, Propaganda. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse. ← Eestis alustas ringsõitu vaktsineerimist pakkuv puugibuss ACTA sai europarlamendis tagasilöögi → […]