ÕÕVASTAV: Eesti külje all ehitatavas tuumajaamas toimub üks õnnetus teise järel

Nataly Koppel
Õhtuleht
25. juuli 2011

Eesti piiri lähedal Leningradi oblastis Sosnovõi Boris ehitatavas tuumajaamas toimus 17. juulil metallkonstruktsiooni varisemine. Õnneks ei saanud keegi viga.

Esialgsetel andmetel võis armatuuri kokkuvarisemise põhjustada ehitusprotsessi rikkumine, kirjutas ajaleht Novaja Gazeta.

Kuna tuumajaam veel ei tööta, siis midagi katastroofilist ei juhtunud, kuid samas annab see alust kahelda tuumajaama turvalisuses. Seda enam, et see ei olnud esimene õnnetus, mis Sosnovõi Boris juhtus.

Anonüümseks jääda soovinud allikas rääkis ajalehele, et õnnetus juhtus juhmide tööliste ja ebaprofessionaalsuse tõttu.

Töölised märkasid armatuuri kaldumist veel mai lõpus ning hakkasid seda viga parandama. Nad suutsid armatuuri sirgeks saada, kuid seda kõigest kuni 12 meetri kõrgusele, ehkki see peaks olema kuni 20 meetrit kõrge.

Ülejäänud metalliribad jääti tuule kätte kõikuma. Vaid suure õnne kombel ei saanud töölistest keegi surma, kui metallkonstruktsioon alla kukkus. Vahetult enne õnnetust läksid töölised lõunale.

Selgus, et analoogne õnnetus juhtus ka käesoleva aasta jaanuaris, kui 14-meetrine metallkonstruktsioon kukkus tugeva tuule tõttu alla. Ka siis läks õnneks, kuna töödejuhata kutsus ehitusmehed tormituule tõttu objektilt ära.

Sosnovõi Bori tuumajaam asub Peterburi linna lähedal Soome lahe kaldal, Narvast 100 kilomeetri kaugusel. Tegemist on 1970-1980ndatel rajatud nelja reaktoriga Sosnovõi Bori tuumajaamaga, mille asemele ehitavad venelased uut tuumajaama.

Vaata pilte ehitatavast tuumajaamast SIIT.

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments