WHO: paanikat külvav kolibakter senituntuist ohtlikum!

Anna-Liisa Mets
Õhtuleht
2. juuni 2011

Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) teatel on kurgipaanika põhjustanud kolibakteri näol tegu bakteri senitundmatu haruga, mis on tervisele ohtlikum kui varasemad.

Tervishoiuorganisatsiooni teatel on praeguseks juba 18 inimese elu nõudnud bakter sellist sorti, mida veel kunagi varem nähtud ei ole, vahendab AP. Ekspertide sõnul on tõenäoliselt tegu kahe erinevat tüüpi kolibakteri segunemisel tekkinud mutandiga, millel on niiöelda surmageen. See võib selgitada, miks surma- ja haigusjuhtumite arv nii kõrgeks kipub.

Organisatsiooni toiduohutuse spetsialist Hilde Kruse ütles, et sellist tüüpi bakterit pole nemad veel kunagi näinud ega inimorganismis tegutsemas leidnud. Ta lisas, et bakter on muutuva iseloomuga, mistõttu see on eriti nakkav ja mürgisem kui senituntud bakterid. Seetõttu on haigestunuid ka raskem ravida. Kruse sõnul võiks uurida, kas bakter pole ehk pärit loomadelt.

Kui palju inimesi üle maailma tegelikult nakatunud on, pole teada.  WHO teatel ei otsi kergemate haigusnähtudega patsiendid arstiabi, nii puuduvad nende kohta ka igasugused andmed. Samuti pole võimalik ennustada, palju inimelusid bakter enne taandumist veel nõuda võib.

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments