USA meediakontsern asutas Eestisse tütarfirma

Gert D. Hankewitz
Tõnu Lilleorg
E24
9. märts 2011

Rupert Murdochi meediaimpeeriumi osa, telekanaleid haldav Fox International Channels (FIC), rajas veebruaris Eestisse tütarfirma, mis hakkab koordineerima FICi Baltikumis tegutsevate telekanalite töökorraldust ning kommertsstrateegiate elluviimist kolmes Balti riigis.

FICi Eesti peakorter asub Tallinnas Fahle majas, ettevõtet juhib Karoli Hindriks (pildil fotoaknas).

Kohaliku ettevõtte asutamine on osa FICi juba varem käivitunud Baltikumi lokaliseerimise strateegiast.

«Usume, et parim viis oma vaatajaskonna ja partnerite mõistmiseks on tegutseda kohapeal. Rakendame seda põhimõtet globaalselt ja suudame seeläbi pakkuda kohalikule publikule parimaid tooteid ning teenuseid,» ütles FIC-i Skandinaavia ja Baltikumi peadirektor proua Ase Ytreland.

«Oleme juba täna tänulikud kolme Balti riigi lojaalsele vaatajaskonnale ning samuti partneritele – nii operaatorite kui ka reklaamiklientide seas. Soovime Balti riikides veelgi kasvada,» lisas Ytreland.

FICi telekanalid said Eestis eestikeelsete tiitritega nähtavaks 2009. aastal.

Hindriks oli siis FICi kohalik esindaja, korraldades kanalitesse kohalikult turult reklaamimüüki.

Mullu detsembris asus Hindriks tööle Baltikumi regioonijuhina, alludes otse FICi Skandinaavia ja Baltikumi peadirektorile Ase Ytrelandile. FICi Skandinaavia ja Baltikumi üksust juhitakse Oslost.

Hindriksi sõnul on Eestis nähtavad Foxi kanalid Fox Life, Fox Crime ja National Geographic Channel saavutanud vaatajate seas hea vastuvõtu. Näiteks sihtgrupis naised 18-49 eluaastat on FICi turuosa Eestis 5 protsenti.

«Neid numbreid vaadates on selge, et on olemas nõudlus  tugeva rahvusvahelise programmi ja lokaalselt koordineeritud televisiooni jaoks,» ütles Hindriks.

Teleseriaalide näitamisele keskendunud Fox Life ja Fox Crime näitavad menusarjade uusi osasid võrreldes USA telejaamadega vägagi operatiivselt, edestades samade sarjade osas sageli Eesti suurte kommertsjaamade programmi.

Hindriks usub, et see on tugev argument reklaamiandjate huvi äratamisel.

Fox International Channels tegevuse laienemist Eestis nõustab Advokaadibüroo Glikman & Partnerid.

Fox International Channels on News Corporation gruppi kuuluv rahvusvaheline multimeediaettevõte, mis tegeleb tasulise televisiooni tootmise ja levitamise ning digitaalse meedia sisu ja teenuste pakkumisega. FIC-i portfelli kuulub kümneid telekanaleid, mida edastatakse rohkem kui 140 televisiooniteenuse pakkuja poolt 32 keeles.

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments