India kohus mõistis Mumbai pommimehe surma

Jürgen Tamme
Postimees
6. mai. 2010

Mumbai kohus määras poomissurma mehele, kes jäi ainsa korraldajatest ellu ülemöödunud aasta novembris India linnas Mumbais toimunud verises terroriamokis.

Kohtunik M.L. Tahaliyani määras surmanuhtluse 22-aastasele Pakistani kodanikule Mohammad Ajmal Amir Qasabile, kes mõisteti süüdi mitmes mõrvas, keelatud relvade omamises ja sõja pidamises India vastu, vahendas uudisteagentuur AFP.

Qasab, keda prokuratuur nimetaks tapamasinaks ning inimrassi häbiplekiks, oli üks kümnest Pakistani islamistliku äärmusrühmituse Lashkar-e-Taiba relvastatud võitlejast, kes tunamullu novembris saabus Pakistanist üle mere Mumbaisse ning suundus linna peale, kus rünnati kolme päeva jooksul kaht luksushotelli, rongijaama, restorani ja juudikeskust.

Terrorirünnakutes hukkus 165 inimest ja üheksa rünnaku korraldajat ning see muutis eriti pingeliseks kahe kõrvuti paikeneva tuumariigi suhted. Kardeti isegi sõja puhkemist, sest mõlemad riigid koondasid ühisele piirile vägesid.

Indias on alates 1998. aastast hukatud kaks inimest, kellele kohus määras rangeima karistuse. Neist viimane hukati 2004. aastal.

Allikas

Vanglaplaneedi kommentaar:

Webster Tarpley: USA valitsus on Mumbai terrorirünnakute eest vastutav.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments