Ansip: kliimakokkulepe elavdab majandust!

Karoliina Vasli
Õhtuleht
11. november 2009

Peaminister Andrus Ansipi hinnangul mõjub Kopenhaageni kliimakokkulepe positiivselt ka majandusele, sest suureneb investorite kindlus taastuvenergia laiemaks kasutuselevõtuks ja sellest tulenevalt riiklike toetuste vajadus pikas perspektiivis väheneb.

“Täna luuakse investeerimiskindlus taastuvenergeetikasse riiklike toetuste ja poliitikatega, kuid oluline on mõista Kopenhaageni kliimakokkuleppe positiivset mõju ka majandusele,” ütles peaminister Ansip avades riigikogus Taani saatkonna ja Parlamendi koostöös toimuvat energiakonverentsi “Puhta energiaga tulevik” (A Clean Energy Future).

Ansipi hinnangul on märkimisväärne, et tänaseks päevaks mõtlevad praktiliselt kõik riigid ümber maailma kaasa, kuidas kõige paremini loodussäästlikult käituda ja osaletakse rahvusvahelises kliimaläbirääkimiste protsessis.

Peaminister avaldas ka lootust, et Kopenhaagenist tuleb ambitsioonikas kliimakokkulepe. “Eesti on selle heaks valmis oma panuse andma,” sõnas Ansip, kes samuti osaleb 17. ja 18. detsembril Kopenhaageni kliimakonverentsil.

Allikas

Vanglaplaneedi kommentaar:

Lord Christopher Monckton annab ülevaate Kopenhaageni kliimakokkulepest…

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments