Riigikogu hakkab nö pronksiöö seadust uuesti arutama

Kerttu Kaldoja
Eesti Päevaleht
16. september 2009

Riigikogu otsustas oma tänasel istungil jätta president Toomas Hendrik Ilvese poolt välja kuulutamata jäänud karistusseadustiku seadus muutmata kujul vastu võtmata ning asuda seda uuesti arutama.

Nii parlamendi põhiseadus- kui ka õiguskomisjon toetasid seaduse uuesti menetlemist.

Põhiseaduskomisjoni esimees Väino Linde möönis täna riigikogu ees, et oli juba seaduse vastuvõtmise juures veidi kriitiline. Siiski lisas ta, et juura ei ole alati must-valgelt võetav ning teatud võimalustel võib kõiki antud seadusepunkte siiski põhiseadusega kooskõlas olevateks pidada.

Õiguskomisjoni esimees Ken-Marti Vaher rääkis Päevaleht Online´ile, et peab antud eelnõu oluliseks sammuks rahvusliku julgeoleku kaitsmisel ning hoidmaks ära ründeid Eesti Vabariigi iseseisvuse ning sõltumatuse vastu.

„Olen endiselt arvamusel, et nimetatud eelnõu tuleb teatud muudatusega võtta vastu võimalikult kiiresti ja jõustada veel enne aasta lõppu,“ selgitas ta.

President leidis karistusseadustiku seaduses vaieldavusi neljas erinevas punktis. Muuhulgas vaidlustas ta seaduse redaktsiooni, mille kohaselt muutub karistatavaks palju inimesi hõlmava korratuse organiseerimine või ettevalmistamine või sellises korratuses osalemisele üleskutsumine, millega võib kaasneda rüüstamine, purustamine, süütamine või muu selline tegevus. Ilves leidis, et iga sündmuse või teoga võib teatava, kas või üliväikese tõenäosusega kaasneda muid sündmusi ja tegusid.

Vaheri sõnul hakkab õiguskomisjon konkreetseid muudatusi nimetatud nelja punkti osas arutama järgmisel teisipäeval.

Seaduse uuesti arutamise poolt hääletas 82 riigikogu liiget, vastu ei olnud keegi.

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments