Neli ravimifirmat sai USAlt loa seagripivaktsiini müümiseks

Kalev  Kask
Eesti Päevaleht
16. september 2009

USA ravimiamet (FDA) andis eile loa ravimiettevõtete AstraZeneca Plc, CSL Ltd., Novartis AG ja Sanofi-Aventis SA valmistatud seagripivaktsiinide müümiseks.

Esialgu kaaluti loa andmist ka viiendale ravimifirmale, mille nime ei avaldatud, kuid mis peaks ka peatselt olema suuteline vaktsiini valmistama, vahendas Bloomberg.

USA meedia arvates võib viies ravimiettevõte olla GlaxoSmithKline Plc.

Pärast ravimiameti otsust kavandab USA järgmisel kuul alustada massilisi vaktsineerimisi, vahendas AFP.

“Meil on küllalt vaktsiini kõikidele,” ütles USA tervishoiuminister Kathleen Sebelius. “2009. aasta H1N1 suuremastaabiline vaktsineerimisprogramm võib alata oktoobri keskel, aga väike kogus vaktsiini paisatakse turule oktoobri esimesel nädalal.”

USA valitsus on muretsenud 195 miljonit vaktsiinidoosi. Kuigi riigis vaktsineeritakse inimesi vabatahtlikkuse alusel, pöörab valitsus suuremat tähelepanu riskigruppidele.

Paljud Euroopa Liidu riigid ootavad vaktsineerimisega seoses ära 21. septembril koguneva Euroopa Ravimiameti (EMEA) ekspertide komitee otsuse.

Analüütikute arvates võib EMEA anda rohelise tee GlaxoSmithKline’i, Novartis’e ja Baxter’i vaktsiinidele.

Seagripi riskigruppide hulka kuuluvad lisaks reisijatele ning meditsiinitöötajatele ka rasedad, alla 5-aastased lapsed, üle 65-aastased vanurid, hooldekodude elanikud ning kroonilisi haigusi põdevad haiged, nagu kopsuhaiged, astmahaiged ja südamehaiged.

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments