New York Times: Rünnaku algatas Gruusia

Vabariigi Valvur
Minut
12. november 2008

New York Times teatab, et Gruusia väited hiljutisest konfliktis Venemaaga kus justkui suur agressor oleks väikesele demokraatlikule riigile kallale tunginud, ei vasta tõele.

Sõltumatud allikad ja vaatlejad on leidnud kinnitust sellele, et Gruusia sõjavägi oli see kes rünnaku algatas ning muuhulgas tsiviilisikuid ning Vene rahuvalvajaid tappis Tskhinvalis.

Gruusia oli varasemalt väitnud et rünnak Tshkinvali peale võeti ette kuna venelased olevat eelnevalt korraldanud valanguid nendel aladel olevate Gruusia etniliste külade pihta – see peamine Gruusia eneseõigustus aga ei ole tänaseks leidnud tõendamist.

New York Times võtab asja kokku nii et Gruusia ja tema Lääne liitlaste väited nagu oleks Venemaa korraldanud mingil viisil rünnaku või et olukord oli nii väljakannatamatu et Gruusia kohe pidi ründama, pole kinnitust leidnud OSCE vaatlejate poolt.

Gruusia tekitas seega selle konflikti Olümpiamängude avapäeval, ilma et selleks miskit põhjust olnuks. Georgia Claims on Russia War Called Into Question

Lisaks toob The Times välja kahe endise Briti ohvitseri tunnistused, kes OSCE vaatlejatena kinnitavad, et selleks ajaks kui Venemaa reageeris tabasid Gruusia raketid Lõuna Osseetia tsiviilelanikega asustatud alasid iga 15-20 sekundi järel.

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments