Poola kodutud, kelle peale testiti linnugripi vaktsiini, surid

Matthew Day
Telegraph
Toimetas: Peeter Proos
2.juuli 2008

Kolmele Poola arstile ja kuuele meditsiiniõele esitati süüdistus, peale mitme kodutu surma, mis järgnesid H5N1 linnugripi testvaktsineerimisele.

Grudziadzi meditsiinitöötajad on juurdluse all, seoses eelmisel aastal toimunud ja u. 350 kodutut ning vaeste inimest kaasanud meditsiiniliste uuringute tõttu, milles prokuröride sõnul kasutati katsetamata vaktsiine ning mis sisaldasid tugevalt nakatunud viirust.

Võimude sõnul maksti katsealustele 1-2 naela ja nad arvasid, et tegu on tavalise gripivaktsiiniga, kuid uurijate teatel oli tegemist linnugripi vastase vaktsiiniga.

Grudziadzi kodutute keskuse juht, Mieczyslaw Waclawski ütles Poola ajalehele, et eelmisel aastal suri tema keskuses 21 inimest, mis on kõvasti üle keskmise, milleks on kaheksa inimest.

Olgugi, et võimud ei ole leidnud surmade ja meditsiinitöötajate tegevuse vahel otsest seost, on Poola tervishoiuminister Ewa Kopacz öelnud, et asjaga seotud arstid ja õed ei peaks oma ametikohale tagasi pöörduma.

„See on kõikide arstide huvides, et need kes on süüdi, neid ka karistatakse,“ lisas minister.

Samuti kaaluvad uurijad võimalust, et meditsiinitöötajaid on petetud ravimifirmade poolt, kes testvaktsineerimise korraldasid.

Kahtlusalused ütlesid, et kõik kes asjaga seotud olid teadsid, et see sisaldab H5N1 vastast ravimit ning nad osalesid selles vabatahtlikult.

Selline uudis on järjekordne löök Poola niigi halvas seisus olevale tervisekaitsesüsteemile. 2002. aastal mõisteti süüdi mitmeid kiirabitöötajaid, kuna matusefirmad maksid neile, et nad oma patsiente tapaks.

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments