Sean Miller | Infowars
India biomeetriliste seadmete tootja BioEnable sai kolmapäeval Biometric Update’i andmetel MOSIP-i (Modular Open Source Identity Platform) heakskiidu. MOSIP on mittetulundusühing, mis aitab riikidel kavandada, arendada ja juurutada tõhusat digitaalset avalikku taristut. Projekti toetavad ka sellised rahvusvahelised organisatsioonid nagu Bill & Melinda Gatesi Fond.
BioEnable’i sõnul avab MOSIP-i heakskiit uusi võimalusi, sealhulgas mobiilsete registreerimiskeskuste loomist üle maailma ning laienemist turgudele, kus turvaline ja kaasaskantav identiteedi registreerimine on hädavajalik. Selliseid lahendusi kasutatakse valitsusprogrammides, finantsteenustes, õiguskaitses ja tervishoius.
BioEnable’i biomeetriline registreerimissüsteem skaneerib sõrmejälgi, mõlemat silmaiirist ja jäädvustab näotuvastuspilte.
Indias on juba kasutusel üleriigiline biomeetriline identifitseerimissüsteem Aadhaar, mis on maailma suurim omataoline.
BioEnable’i sõnul on nende seadmed varustatud 4-4-2 sõrmejälgede skanneriga, kaherealise silmaiiriste skanneriga, näotuvastuskaameraga, dokumendiskanneriga ning vastupidava IP67-sertifikaadiga korpusega. Seadmed sisaldavad ka täiustatud akuhaldussüsteemi, mis võimaldab neid kasutada ka keerulistes tingimustes.
MOSIP-i eesmärk on edendada biomeetriliste identifitseerimissüsteemide kasutuselevõttu kogu maailmas, lähtudes ÜRO säästva arengu eesmärgist 16.9, mille kohaselt peaks kõigil inimestel olema seaduslik identiteet.
MOSIP-i esindajad rõhutavad, et projekt aitab valitsustel luua uusi digitaalse ID süsteeme või täiustada olemasolevaid, tagades samas kontrolli oma riigi digitaalse taristu üle.
Organisatsiooni missiooniks on töötada välja tehnoloogia, mis “ei jäta kedagi kõrvale”. MOSIP panustab globaalsesse arengusse, tehes koostööd akadeemiliste asutuste ja teadusorganisatsioonidega. Lisaks on rõhk tehnoloogiatel, mis on kättesaadavad ka piirkondades, kus ühenduvus on kehv, ning mis ei diskrimineeri soo, rassi ega majandusliku seisundi alusel.
Samal ajal katsetab Euroopa Liit biomeetriliste identifitseerimissüsteemide kasutamist piiripunktides, lähtudes EL-i tehisintellekti määrusest (AI Act). Testimisel on Horizon Europe’i rahastatud projektid Odysseus ja FlexiCross, mis keskenduvad innovatiivsete tehnoloogiate kasutamisele piirikontrollis.
Odysseuse projekti eesmärk on muuta piiriületused sujuvamaks, kasutades digitaalset ja virtuaalset identiteedikontrolli, näotuvastust, käitumuslikku autentimist ja droonipõhiseid lahendusi. Projektis osaleb 14 partnerit 12 Euroopa riigist, sealhulgas Thales ja Vision-Box.
Väidetavalt keskendub FlexiCross piirikontrolli turvalisuse ja tõhususe parandamisele. Projekt hõlmab biomeetriliste kontrollide, andmevahetuse, inimese ja masina liideste ning täiendatud reaalsuse rakendamist situatsiooniteadlikkuse parandamiseks. Eesmärgiks on luua tööriistakast, mis sisaldab vähemalt 20 moodulit piirikontrolli tõhustamiseks.
Pole üllatav, et selliste süsteemide kasutamine kätkeb endas teatud riske. Näiteks ebaõiglane või kallutatud kohtlemine, kui selline süsteem tuvastab ekslikult potentsiaalse ohu.
Ioana Cristina Cotoi, Itaalia ettevõtte Engineering Ingegneria Informatica SPA õigusspetsialist, rõhutas, et riskide analüüs näitas mitmeid valdkondi, mis vajavad parandamist. Näiteks tuleb vähendada valesid tuvastusi ning suurendada biomeetriliste seadmete töökindlust.
BioEnable’i biomeetriliste seadmete potentsiaalsed rakendusvaldkonnad ulatuvad valijate registreerimisest ja piirikontrollist finantsteenuste ja tervishoiuni. Ettevõte usub, et nende seadmed vastavad nii valitsusprogrammide kui ka erasektori nõuetele, pakkudes tõhusaid lahendusi digitaalseteks identiteedikontrollideks.
Ameerika Ühendriikides paistavad praegu silma valijate ID-nõuete puudumine, avatud piirid ja kuritegevuse teatud määral vaikiv aktsepteerimine. Võimalik, et see kõik on osa suuremast strateegiast, mille lõppeesmärgiks on kehtestada ülemaailmne digitaalne ID-süsteem, mis nõuab kõigilt kodanikelt täielikku biomeetrilist skaneerimist.
KAKA kiivriga valges kleidis valgel rattal kohe “kindlasti” on idiootidele võimas turvalisuse näide.
No ja see digitaalset ja virtuaalset identiteedikontrolli, näotuvastust, käitumuslikku autentimist ja droonipõhised lahendus teevad idioodi oleku ikka “väga turvaliseks” :).