Kelen McBreen | Infowars
Globalist Maailma Majandusfoorumi nõunik Yuval Noah Harari vestles sel nädalal The Late Show With Stephen Colbertiga, tehisintellekti tulevikust ja sellest, kuidas inimkond peaks selle kiiresti areneva tehnoloogiaga toime tulema.
Peavoolu propagandapaar oli tehisintellekti tuleviku osas eriarvamusel, kusjuures Harari hoiatas, et inimkond peaks selle tehnoloogia kasutamisega olema äärmiselt ettevaatlik, kuid Colbert teatas, et ta on kohe valmis “masinad” meid juhtima panema.
Harari selgitas vaatajatele, et läbi ajaloo on inimesed alati teadnud, mida nad peavad järgmisele põlvkonnale õpetama, näiteks põlluharimist, ehitamist, võitlustehnikaid jne.
Nüüd, tehnoloogia kiire arenguga, pole inimestel aimugi, mida oma lastele ja lastelastele õpetada, et neid tulevaseks eluks kõige paremini ette valmistada.
Colbert küsis pooleldi naljatades: “Kas me peame oma noortele nüüd üldse midagi õpetama, kui tehisintellekt olemas on?”
“Seda, kuidas sellega toime tulla,” vastas Harari kiiresti, lisades: “See on veel beebi AI. Me pole veel midagi näinud.”
“Paljud inimesed muretsevad AI pärast, aga mina ei ole tehisintellekti pärast nii väga mures,” ütles Colbert. “See ei tekita minus ärevust, et AI pärast muretseda. Ma mõtlen selle mõningatele positiivsetele aspektidele. Ma olen näinud, kuidas inimesed on ajaloos hakkama saanud ja tegelikult mitte väga hästi. Nii et ma olen valmis suurteks masinateks, mis teevad suuri otsuseid, mida programmeerivad osavõtlikud ja visiooniga inimesed. Ma olen valmis selleks, et masinad ütleksid meile, mida teha. Kas teie olete?”
“Tegelikult mitte. On äärmiselt ohtlik anda võim millegi kätte, mida me ei mõista,” vastas Harari.
Colbert püüdis väita, et tehisintellekti tehnoloogiad on lihtsalt inimkonna laiendus ja keeldus reaalsust aktsepteerimast, kuid Harari ütles: “Ei, nad ei ole.”
“Jah, nad on,” kostis Colbert. “Me tegime neid. Nad ongi meie.”
WEF-i nõunik selgitas, et kuigi inimesed lõid tehisintellekti, on see “esimene tehnoloogia ajaloos”, mis suudab iseseisvalt mõelda ja tegutseda ilma inimkonna järelevalveta.
“Me tegime nad, kuid ilmselt muutuvad nad nüüd meist sõltumatuks,” ütles ta. “Üks asi, mida on vaja AI kohta teada, kõige tähtsam asi, mida AI kohta teada: see on esimene tehnoloogia ajaloos, mis suudab ise otsuseid teha ja ise uusi ideid genereerida. Inimesed võrdlevad seda trükipressiga ja aatompommiga. Ei, see on nendest täiesti erinev,” ütles ta.
Valitsev eliit valmistab ühiskonda ette tehisintellekti juhitud tulevikuks, mis eelneb peatsele Suurele Lähtestamisele, tuues kaasa düstoopilise maailmakorra.