Magyar Nemzet | Remix News
Pärast oma viimase kolme tuumaelektrijaama sulgemist sõltub Saksamaa jätkuvalt suures osas Prantsusmaa tuumaelektrijaamades toodetud elektrienergiast.
Tuumaenergia ekspert Zsolt Hárfás ütles Ungari ajalehele Magyar Nemzet, et viimastel aastatel on Saksamaa võrguoperaatorid väga sageli andnud mõnedele suurtele tööstustarbijatele korralduse tarbimist vähendada või see teatud perioodil täielikult peatada, et süsteemi tasakaal tagada.
Seda seetõttu, et Euroopa elektrisüsteemis on võimsusest puudu ja teatud aegadel on võimalused elektrienergia importimiseks piiratud. Saksamaa aktsepteerib aga elektrienergia importi Prantsusmaalt ja peamiselt tuleb see riigi tuumaelektrijaamadest.
Hárfás lisas, et kaks tosinat teadlast ja Nobeli preemia laureaati kirjutas hiljuti Replaneti kaudu Saksamaa kantslerile Olaf Scholzile avaliku kirja, milles kutsutakse üles jätkama kolme viimase tuumaelektrijaama tööd, viidates energiakriisile, kliimakaitsele ja Venemaa gaasi puudumisele.
Nad juhtisid kantsleri tähelepanu ka sellele, et hiljuti suletud kolm tuumaelektrijaama tootsid 2022. aastal kokku 32,7 TWh kliimasõbralikku elektrit, millest piisab veerandi Saksamaa ehk 10 miljoni majapidamise energiaga varustamiseks.
Vaadates nüüdseks suletud Isar-2, Emstandi ja Neckarwestheim-2 tuumaelektrijaamade kogu eluea tootmisandmeid, selgub, et nende vähem kui 34-aastase tööaja jooksul oli nende keskmine kasutusaeg 93 protsenti.
Teisisõnu töötasid need plokid peaaegu tippvõimsusel ja ei olnud veel jõudnud isegi oma 40-aastase kasutusaja lõpuni ning olid endiselt heas seisukorras. Teadlased väidavad, et neid elektrijaamu oleks saanud ohutult kasutada ning neil oleks olnud ka piisavalt kütust, et neid töös hoida.
Viimaste aastate söe- ja gaasienergia tootmise suurenemise tõttu olid Saksamaa süsinikdioksiidi heitkogused eelmisel aastal 30 miljonit tonni suuremad kui 2020. aastal ning Saksamaa ei suuda oma kliimaeesmärke täita.
Samal ajal on nõudlus kivisöe järele kasvanud. Enne Ukraina-Vene konflikti tuli pool kogu kivisöe impordist Venemaalt, kuid Venemaale kehtestatud sanktsioonide tõttu, hangivad Saksa söeimportijad nüüd elektrijaamade jaoks sütt Lõuna-Aafrikast, Austraaliast, USAst, Indoneesiast ja Colombiast.
Rahvas ei reageerinud õigeaegselt, et idiootsust peatada. Rahval ükskõik. Võimud tagavad rahvale midagi, mis ei lase massil negatiivseid mustreid pikalt meelde jätta. Tavaliselt piisab alkoholi kergest kättesaadavusest. Lisaks on eelnevalt tagatud massile hea elu, mille tõttu rahva usaldus võimudesse on suur ja nüüd saavad võimud sõrmeümber keeratud rahvast kergelt kuritarvitada. Kasutades veel ajuudu genereerivat tehnoloogiat takistatakse ka rahval õigeaegselt arusaamast, et neid tahetaksegi tappa tahtlikult. Millal oli Eestis viimati juttu Narva hüdroelektrijaamast? See oli küll eksperimentaalne aga töötas hästi ja tootis elektrit ida-Eestile. Ja siis üks ilus päev see lammutati ülikähku. Ilma ühegi avaliku teateta meedias. Peale tolle hävitamist viimane… Loe lisaks »
Selle maailma üks suuri hädasid on puuduliku reaalsustajuga inimeste võimulepääsemine.
Revolutsionäärid, kommunismiehitajad – kõik nad olid puuduliku reaalsustajuga.
Demokraatias ei ole selles osas midagi paremini – ikka pääsevad puuduliku reaalsustajuga inimesed võimule!