Steve Watson | Summit News
Google’i arvutiteadlane, keda on nimetatud isegi “tehisintellekti ristiisaks”, lahkus ettevõttest, kuna soovib hoiatada maailma ohtude eest, mida see tehnoloogia endaga kaasa toob, sest tehnoloogiahiiud osalevad tehisintellekti võidujooksus.
Geoffrey Hinton vastas esmaspäeval New York Timesi artiklile, milles väideti, et ta lahkus Google’ist selleks, et ettevõtet kritiseerida, ning kinnitas, et tegelik põhjus oli see, et ta tahab avameelselt tehisintellekti ohtudest rääkida.
New York Timesi intervjuust:
Ta [Geoffrey Hinton] arvab, et kui ettevõtted oma tehisintellekti süsteeme täiustavad, muutuvad need üha ohtlikumaks. “Vaadake, milline oli see viis aastat tagasi ja milline on see praegu,” ütles ta tehisintellekti tehnoloogia kohta. “Võtke see erinevus ja paljundage seda edasi. See on hirmutav.”
Tema sõnul käitus Google kuni eelmise aastani AI tehnoloogiaga kui “korralik hooldaja”, olles ettevaatlik, et mitte levitada midagi, mis võib tekitada kahju. Kuid nüüd, kui Microsoft on oma Bingi otsingumootorit juturobotiga täiendanud,mis esitab väljakutse Google’i põhitegevusele, on ka Google võidujooksu alustanud, et samasugust tehnoloogiat kasutusele võtta. Dr. Hintoni sõnul on tehnoloogiagigandid sattunud võistlusse, mida võib olla võimatu peatada.
Hinton kahtlustab, et lähiajal ujutatakse internet üle võltsitud videote, fotode ja uudistega ning varsti ei saa enam keegi aru, mis on tõeline ja mis võlts.
Ta lisas, et pikemas perspektiivis kardab ta, et AI varjutab lõpuks inimintellekti.
“Mõte, et see asi võib tõesti inimesest targemaks saada, nagu mõned inimesed seda uskusid, aga enamik neist arvas, et see aeg on kaugel. Ka mina arvasin, et see on kaugel. Ma arvasin, et see võib juhtuda 30-50 aasta pärast või isegi hiljem. Loomulikult ma enam nii ei arva.”
Samuti ütles Hinton BBC-le, et üks peamisi tehisintellekti ohte on see, et kurjategijad püüavad seda kasutada halbade asjade tegemiseks.
Hiljuti tunnistas ka Google’i praegune tegevjuht Sundar Pichai, et ettevõtte ChatGPT konkurent Bard on välja arendanud “esilekerkivaid omadusi”, mis tähendab, et ta õpib asju, mida ta ei ole programmeeritud teadma ja et Pichai ei “mõista täielikult” AI käitumist.
Eelmisel kuul rääkis Elon Musk, et Google on juba ammu plaaninud luua tehisintellekt-jumalat ja et Musk on ettevõtte omanikke selle eest korduvalt hoiatanud.
Musk väitis, et Google’i lõppeesmärk on “luua digitaalne superintellekt” ehk see, mida ta ise nimetab “digitaalseks jumalaks”.
Musk väitis, et ta hoiatas Page’i tehisintellekti ohu eest, kuid teda ignoreeriti ja nimetati isegi “oma liigi pooldajaks” (“speciesist”).