Tyler Durden | Zero Hedge
Võiks öelda, et “süsinikuneutraalsete” kliimaeesmärkide rakendamise jaoks ei ole hetkel kõige parem aeg, arvestades kogu läänemaailmas vohavat majanduslikku ebastabiilsust. Aga võib-olla on ajastus just võimulolijate jaoks ideaalne?
Kuna USAs ja Euroopas valitseb endiselt stagflatsioon, oleks viimane asi, mille pärast keegi peaks muretsema, see, et globaalne temperatuur on viimase 100 aasta jooksul tõusnud vähem kui 1 °C võrra. Ei ole mingeid konkreetseid tõendeid märkimisväärse kliimakriisi kohta ning kõik need, kes räägivad meile kohe saabuvast hukatusest, saavad valitsustelt ja mõttekodadelt miljardeid dollareid, sest need on huvitatud paanika külvamisest. Teisisõnu ei ole mingit alust “kasvuhoonegaaside” heitkoguste ulatuslikuks piiramiseks ja kliimakriisi väide on puhas pettus.
Kui kliimakultuse poliitikat kaine mõistusega vaadata, siis selgub, et selle esmane eesmärk ei ole planeedi päästmine. Pigem on selle tegevuskava eesmärk suurendada valitsusbürokraatia võimu sellise tasemeni, mida ei ole nähtud alates möödunud sajandite feodaalimpeeriumidest. Niisiis valmistuge talupoegliku eluviisi tagasitulekuks…
Üks teema, mis kliimamuutustega võitlemise juures alati üles kerkib, on kasvav energiavajadus, mis on vastuolus plaaniga tootmisvahendeid pidavalt vähendada. Globalistid tahavad, et inimestel oleks energiale piiratud juurdepääs ja et nad maksaksid üha väiksemaks muutuva piruka iga tükikese eest veelgi rohkem. Selle olukorra suurepärane näide on valitsuste jõupingutused tuumaelektrijaamade sulgemiseks, mis on süsinikdioksiidi heitkoguste seisukohast üks kõige puhtamaid energiaallikaid.
Saksamaa, mis Venemaalt tulnud gaasitarnete katkemise tõttu juba vaevleb energiapuuduses, sulges eelmisel nädalal ka oma kolm viimast töötavat tuumaelektrijaama. Saksamaa kodumajapidamiste elektrihinnad on niigi kogu Euroopa ühed kõrgeimad ja need kasvavad lähiajal veelgi hüppeliselt.
Kuna eelmisel aastal energiahinnad juba niigi tõusid, hakkasid Saksamaa kantsleri Olaf Scholzi valitsuse mõned liikmed kõhklema, kas 31. detsembriks 2022 planeeritud tuumajaamade sulgemine on ikka hea mõte. Scholz nõustus tähtaja ühekordse pikendamisega, kuid nõudis, et lõplik jaamade kinni panemine toimuks 15. aprillil.
Paralleelselt tuumajaamade sulgemisega tõstis Sakslaste energiafirma E.ON alates 1. juunist oma hindu koguni 45%.
“Nordrhein-Westfaleni osades on uus hind 49,44 senti bruto kilovatt-tunni kohta, mis tähendab keskmise tarbimise puhul umbes 45-protsendilist hinnatõusu,” ütles Eon Energie pressiesindaja.
Iroonilisel kombel sundis eelmisel talvel tekkinud energiapuudus Saksamaa valitsust suurendama söeküttel töötavate elektrijaamade kasutamist, kuid nad sulgevad endiselt puhta energiaga tuumajaamu, et teha ruumi nn taastuvatele energiaallikatele.
Kui kliimamuutuste vastased algatused ei tundu eriti mõistlikud, siis sellepärast, et nende taga ei ole mingit muud loogikat, kui et tekitada järkjärgulist kaost.
Vastuolulise rohepoliitika segadus teeb ruumi ebatõhusatele tuule- ja päikeseenergiaparkidele, mis ei suuda olemasolevat elanikkonda ülal pidada, kuid see võimaldab ka enneolematu ulatusega globaalset poliitilist võimuhaaramist.
Inimesed paraku ei ole kuigi analüütilised (ei meil ega mujal). Selleks, et hiljem õppida, peavad inimesed inimesed kõigepealt tegema vigu.
Las rohepuum kestab veel!
Kui see lõpeb liiga vara siis ei teki korralikku viga, millest hiljem õppida.