Tyler Durden | Zero Hedge
ÜRO Julgeolekunõukogu ei toetanud Venemaa ettepanekut moodustada komisjon, et uurida USA ja Ukraina ühiste “sõjalis-bioloogilise” programmide nõuetele vastavust.
Selle aasta märtsis väitis Venemaa, et Ukrainas paiknevates USA poolt rahastatud biolaborites uuritakse ja säilitatakse surmavaid patogeene nagu katk ja koolera, mis on 1972. aasta rahvusvahelise bioloogiliste relvade konventsiooni rikkumine.
Kolmapäevasel julgeolekunõukogu hääletusel ütles USA suursaadik Linda Thomas-Greenfield, et Ameerika Ühendriigid ja nende liitlane Ukraina valitsus on “Venemaa väited läbi vaadanud ja need kõik tagasi lükanud”.
Ettepaneku vastu hääletasid USA, Suurbritannia ja Prantsusmaa, kuid seda toetas Hiina ning 10 liiget organisatsiooni viieteistkümnest liikmest jäid erapooletuks.
„Ameerika Ühendriikidel ei ole bioloogiliste relvade programmi. Ukrainas ei ole mingisuguseid Ameerika Ühendriikide poolt toetatud bioloogiliste relvade laboreid,” kinnitas Thomas-Greenfield.
Washingtoni väitel ei ole Ukrainas tegemist sõjaliste biolaboritega ja selgitab programmi olemust järgnevalt:
Venemaa süüdistustest ajendatud ÜRO kohtumistel on USA kirjeldanud mittesõjalisi bioloogilisi laboreid, mida nad on Ukrainas toetanud alates 1990. aastast. Sealhulgas “Bioloogilise ohu vähendamise programmiks” nimetatud kava mis loodi endise Nõukogude Liidu programmide lammutamiseks, et “vähendada endistesse Nõukogude Liidu riikidesse jäetud tuuma-, keemia- ja bioloogiliste relvade ohte”.
Üks võtmetähtsusega rajatis, millele Venemaa väited keskenduvad on endiselt Kiievis asuv viroloogialabor. Labori direktori enda kinnitusel kontrollitakse neid regulaarselt Maailma Tervishoiuorganisatsiooni meeskonna poolt ja et pärast Vene invasiooni algust hävitasid nad kõik “laos olnud eriti ohtlikud bioloogilised tüved.”
Venemaa ja Hiina on juhtinud tähelepanu sellele, et USA aseriigisekretär Victoria Nuland on varasemalt kongressi ees tunnistanud, et USA toetusel toimuvad Ukrainas asuvates rajatistes uuringud surmavate patogeenidega.
Mis puutub Hiinasse, siis samal ajal, kui Nuland oma tunnistuse andis, nõudis Peking, et Bideni administratsioon “annaks täieliku ülevaate oma bioloogilisest-sõjalisest tegevusest kodus ja välismaal ning nõustuks mitmepoolse kontrolliga.”
USA on sellised väited järjekindlalt tagasi lükanud kui „šokeeriva vandenõuteooria”.