Tyler Durden | Zero Hedge
Bostoni ülikooli teadlased on loonud uue COVID-19 tüve, mis tappis 80% katsealustest hiirtest.
Eesmärgiga uurida, mis muudab omikroni tüve nii nakkavaks, panid teadlased selle ogavalgu algse Wuhani omaga kokku. Saadud viirus oli viis korda nakkavam kui omikron.
„Ebatavaliselt suure mutatsiooniarvuga omikroni oga (S) valku peetakse nende fenotüüpide peamiseks liikumapanevaks jõuks. Lõime S-geeni kodeeriva kimäärse rekombinantse SARS-CoV-2 viiruse ja võrdlesime seda looduslikult ringlava omikroni tüvega,” selgitasid teadlased.
Uuringu viisid läbi Bostoni ja Florida meeskond.
“Kui tavaline omikroni tüvi põhjustas hiirtel kerge, mitte-fataalset infektsiooni, siis S-valku kandev viirus põhjustas raske haiguse, mille suremus on 80 protsenti,” kirjutasid teadlased, lisades, et kui ogavalk vastutab viiruse nakkavuse eest, siis surmavust mõjutavad muutused viiruse struktuuri teistes osades.
Teadlased kinnitasid omikroni ogavalgu algse loodusliku tüve külge, mis pandeemia alguses Wuhanis esmakordselt tekkis.
Uurijad vaatlesid, kuidas mõjus hiirtele uus hübriidtüvi ja võrdlesid seda algse omikroni tüvega. – Daily Mail
Uurijad vaatlesid ka erinevate tüvede mõju laboris kasvatatud inimese kopsurakkudele. Nad leidsid, et modifitseeritud tüvi toodab viis korda rohkem viiruseosakesi kui algne omikroni tüvi (mis ei tapnud ühtegi närilist).
See uuring annab olulise ülevaate omikroni patogeensusest.
Teadlaste sõnul ei ole nende kimäärne viirus inimestel siiski tõenäoliselt nii surmav kui hiirtel, sest katsetes kasutatav spetsiifiline tõug on raskema Covidi suhtes vastuvõtlikum.
Viidates 2018. aastal lekitatud toetuste ettepanekutele kirjutas The Telegraph, et 18 kuud enne Covidi pandeemiat tegid Wuhani teadlased ettepaneku lasta Hiinas loodusesse õhu kaudu levivad koroonaviirused, et vaktsineerida nahkhiiri haiguse vastu, mis muidu võiks inimesi nakatada.
Pakkumise esitas USA-s asuva EcoHealth Alliance’i zooloog Peter Daszak, kes soovis kasutada geenitehnoloogiat, et kopeerida “inimese-spetsiifilised lõhustumiskohad” nahkhiire Covidile, “mis teeks lihtsamaks viiruse sisenemise inimrakkudesse” – meetod, mis juhuslikult vastaks teadlaskonna seas pikalt ringelnud küsimusele, kuidas arenes SARS-CoV-2 inimestele nii nakkavaks.
Daszaki ettepanek sisaldas ka plaane ühendada kõrge riskiga looduslikud koroonaviiruse tüved nakkusohtlikumate, kuid vähem surmavate tüvedega. Tema „nahkhiirte meeskonda” kuulusid dr Shi Zhengli Wuhani Viroloogiainstituudist, samuti USA teadlased Põhja-Carolina Ülikoolist ja USA Geoloogiakeskusest National Wildlife Health Center.
Darpa keeldus lepingust öeldes et: „On selge, et Peter Daszaki juhitud ja väljapakutud projekt oleks võinud ohustada kohalikke kogukondi”, hoiatades samas, et Daszak ei olnud täielikult kaalunud ohte, mis kaasnevad viiruse funktsiooni võimendamise uuringute või vaktsiini õhku paiskamisega.