ÜRO: Eesti peaks olema kakskeelne

Katrin Jüriso
ERR
20. oktoober 2010

Rassilise diskrimineerimise vähendamiseks on Eestil soovitatav edaspidi kaaluda avalike teenuste pakkumist kakskeelsena, mitte määrata trahve keeleseaduse rikkumise eest ning korraldada rohkem tasuta keelekursusi, leiab ÜRO komitee.

Möödunud nädalal ministeeriumidele ja mitmele ametiasutusele välisministeeriumi vahendusel läkitatud kirjas tunnustab ÜRO rassilise diskrimineerimise kõrvaldamise komitee küll Eesti integratsioonistrateegiat, kuid leiab, et eesti keele ülemäärane rõhutamine ja karistamine ei ole vajalik, kirjutas Postimees.

Nii on soovitatav järgmise aasta augustiks vaadata üle keeleinspektsiooni roll ning edaspidi mitte määrata karistusi, kui soovitakse suurendada eesti keele kasutamist, sest see võib tekitada pahameelt ja olla iseenesest diskrimineeriv.

Soovitatav on ka kodakondsust andes vähendada keelenõudeid, eriti just eakate ja Eestis sündinute puhul ning pakkuda tasuta keelekursusi. Lisaks leiab kaheksateistkümnest erapooletust eksperdist koosnev komitee, et Eesti peaks kaaluma avalike teenuste pakkumist kakskeelsena.

Allikas


Et midagi olulist ei jääks märkamata, liitu palun Vanglaplaneedi uudiskirjaga! [ALO-EASYMAIL-PAGE]
Kui soovid Vanglaplaneedi tegemistele hoogu juurde anda, on Sul võimalik teha seda toetuse näol:

Pangaülekandega

VP Meedia OÜ
EE727700771003167567

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.