Sakslased: euro on majandusele halvasti mõjunud

Laura Raus
E24
16. september 2010

Enamik inimesi Prantsusmaal, Saksamaal, Hispaanias ja Portugalis arvab, et euro on nende riigi majandusele halvasti mõjunud.

Sellisel seisukohal on Prantsusmaal 60 protsenti, Saksamaal ja Hispaanias 53 protsenti ning Portugalis 52 protsenti inimesi, vahendas EUobserver juunis 11 Euroopa Liidu riigis korraldatud ning eile avaldatud Marshalli Fondi küsitluse tulemusi.

Itaalia elanikest peab eurot heaks 47 ja halvaks 48 protsenti. Euro mõju positiivseks pidajad on küsitluses osalenud euroala riikidest ülekaalus vaid Hollandis (52 protsenti) ja Slovakkias (64 protsenti).

Ka euroalasse mittekuuluvates riikides on valdavad sünged meeleolud ühisraha suhtes. 83 protsenti inimesi Suurbritannias ja 53 protsenti Poolas arvab, et euro kasutuselevõtt oleks nende riigi majandusele halb. Bulgaarias arvab nii 42 protsenti ning eurot peab heaks 28 protsenti. Vaid Rumeenias oli enamus seisukohal (54 protsenti), et euro oleks hea.

Samas kõigis küsitluses osalenud maades peale Suurbritannia ja Bulgaaria arvas enamik inimesi, et Euroopa Liitu kuulumine on olnud nende riigi majandusele hea.

Allikas


Et midagi olulist ei jääks märkamata, liitu palun Vanglaplaneedi uudiskirjaga! [ALO-EASYMAIL-PAGE]
Kui soovid Vanglaplaneedi tegemistele hoogu juurde anda, on Sul võimalik teha seda toetuse näol:

Pangaülekandega

VP Meedia OÜ
EE727700771003167567

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.