Kõiksugused robotelukad jooksevad ja ronivad Bostonis edaspidi Google’i raha eest

Boston Dynamics on varasematel aastatel tähelepanu äratanud kõiksuguste imerobotitega, mis üritavad meenutada küll kiiremaid ja visamaid loomi. Nüüd müüdi see 1992. aastal Marc Raiberti asutatud USA firma maha Google’ile.

Boston Dynamics on varasematel aastatel teinud koostööd peamiselt Pentagoni ja selle uute imerelvade väljatöötamise programmi DARPA-ga, kuigi nende robotid sõdimiseks mõeldud ei olegi.

Google on praegu edukamaid firmasid maailmas, ja Boston Dynamics on juba kaheksas USA või Jaapani robootikaettevõte, mida see gigant just viimase poole aastaga kokku on ostnud. Niisiis, lisaks otsimootorile võime edaspidi tarbida ka Google isesõitvaid autosid ja kõiksugused muidki roboteid võib selle nime all turule tulla.

Google teatas omanikuna siiski, et kuigi Boston Dynamics jätkab senist koostööd USA militaarstruktuuridega, siis mingit kavatsust tapjaroboteid looma hakata firmal ei ole.

Kui palju raha Google Boston Dynamicsi eest maksis, seda nad ei ütle. Võib eeldada, et nii meisterlik väikefirma vajas pigem suurt sponsorit.

Delfi


Et midagi olulist ei jääks märkamata, liitu palun Vanglaplaneedi uudiskirjaga! [ALO-EASYMAIL-PAGE]
Kui soovid Vanglaplaneedi tegemistele hoogu juurde anda, on Sul võimalik teha seda toetuse näol:

Pangaülekandega

VP Meedia OÜ
EE727700771003167567

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.