Kelen McBreen | Infowars
Endised demokraatide presidendid Barack Obama ja Bill Clinton avaldasid pühapäeval avalikud pöördumised, milles mõistsid hukka Trumpi administratsiooni ICE haarangud ning kutsusid ameeriklasi üles föderaalvalitsusele vastu astuma ja oma õiguste eest seisma.
„Alex Pretti tapmine on südantlõhestav tragöödia. Kuid see peaks olema ka äratuskell igale ameeriklasele, sõltumata erakondlikust kuuluvusest, et paljud meie rahvuslikud põhiväärtused on järjest enam rünnaku all,“ kirjutas Obama sotsiaalmeedias.
Endise presidendi sõnul peaks viimase aja tulistamine, milles hukkus ICE vastasel meeleavaldusel osalenud Alex Pretti, olema hoiatav märk sellest, et Ameerika ühiskonna põhialused ja väärtused on tema hinnangul tõsise surve all.
Obama rõhutas, et föderaalsed õiguskaitseorganid peaksid tema sõnul tegutsema koostöös osariikide ja kohalike ametivõimudega, mitte nende vastu. Samas jättis ta mainimata, et demokraatide juhitud osariikides ja linnades on kohalikel võimudel sageli keelatud föderaalametnikega sisulist koostööd teha.
Obama väitis, et „maskides ICE värvatud ja teised föderaalsed agendid“ tegutsevad sisuliselt karistamatult ning kasutavad võtteid, mis tema sõnul näivad olevat loodud selleks, et hirmutada, ahistada, provotseerida ja ohustada ühe suure Ameerika linna elanikke.
Rääkides nii Pretti kui ka Renee Goodi tulistamisest, väitis Obama, et „president ja praeguse administratsiooni ametnikud näivad olevat valmis olukorda veelgi teravdama ja pinget teadlikult üles kruvima“.
Oma avalduse lõpetuseks kirjutas Obama, et iga ameeriklane peaks toetama ja ammutama inspiratsiooni Minneapolises ja mujal riigis toimuvast „rahumeelsete protestide lainest“. Tema sõnul tuletavad need meelde, et lõppkokkuvõttes lasub vastutus iga kodaniku õlgadel: seista ebaõigluse vastu, kaitsta põhivabadusi ning hoida valitsust vastutavana.
Tegelikkuses pole protestid olnud sugugi rahumeelsed. Korduvalt on rünnatud föderaalagente, ajakirjanikke ja konservatiivseid vastumeeleavaldajaid ning isegi hotelle, kus ICE ametnikke majutatakse.
Clintoni avaldus oli Obama omaga väga sarnane. Ta ründas „maskides föderaalagente“ ning nimetas vasakpoolseid ässitajaid „rahumeelseteks protestijateks“.
Clinton süüdistas Trumpi administratsiooni avalikkusele valetamises seoses Goodi ja Pretti tulistamistega ning väitis, et ameeriklased seisavad praegu silmitsi erakordse hetkega, mis kujundab riigi tulevikku aastateks.
„Kui me pärast 250 aastat oma vabadustest loobume, ei pruugi me neid enam kunagi tagasi saada,“ hoiatas Clinton. „Meie kõigi ülesanne, kes usume Ameerika demokraatia tõotusse, on seista vastu, teha häält ja näidata, et see riik kuulub endiselt rahvale.“






